Finał WOŚP 2024 w Bielsku-Białej – kogo zobaczymy na scenie?

foto. FB Jarosław Klimaszewski

28 stycznia 2024 roku to data, którą każdy Polak powinien zapisać w kalendarzu. To właśnie tego dnia odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem “Tu wszystko gra OK!”. Cała Polska zjednoczy się w wielkim wysiłku, aby pomóc w leczeniu schorzeń płuc, które pojawiły się jako skutek pandemii Covid-19.

Tegoroczna akcja WOŚP wspiera leczenie schorzeń płuc

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to coroczna charytatywna akcja, która przyciąga tłumy ludzi gotowych do pomocy potrzebującym. Tegoroczna edycja ma szczególny cel – wsparcie leczenia schorzeń płuc, które stały się plagą w wyniku pandemii. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnych urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Na ulice całej Polsce, wyjdzie blisko 120 tysięcy wolontariuszy, którzy zaangażują się w akcję “Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Od rana również w Bielsku-Białej będzie można spotkać kwestujących wolontariuszy, gotowych do zbierania datków na ten szlachetny cel.

Finał WOŚP 2024 na Rynku w Bielsku-Białej

Głównym punktem finału będzie koncert na Rynku Starego Miasta, który rozpocznie się o godzinie 16:00. Na scenie pojawią się znakomite zespoły muzyczne, takie jak Zespół Pieśni i Tańca Bielsko, Projekt Jasienty, Ultramuffina, Navvrocki, This Cover Band, Wośpoteka z Radiem Bielsko. To obietnica niezapomnianego wieczoru pełnego dobrej muzyki.

WOŚP zagra również w Domu Kultury w Bielsku-Białej

Ale to nie koniec atrakcji tego dnia. Po raz drugi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Domu Kultury im. Jacka Lecha. Na sali trwać będzie kiermasz rękodzieła, a w otwartym punkcie gastronomicznym będzie można skosztować pysznej pizzy, ciast, kawy, herbaty oraz zimnych napojów. Wolontariusze WOŚP będą obecni, aby opowiedzieć o celu akcji i zachęcić do wsparcia. Na parkingu za przystankiem autobusowym wystawiony będzie wóz Ochotniczej Straży Pożarnej z Mikuszowica Krakowskich oraz pojazdy z Bielskie Klasyki Nocą. Na terenie zielonym obok placu zabaw za Domem Kultury, zostanie rozstawiona Wioska Rycerska w godzinach 14:00-16:00, co z pewnością dostarczy dodatkowej rozrywki dla rodzin i dzieci.

13.00-14.15 – spektakl “Królowa Śniegu” w wykonaniu grupy Pappeteria
14.30-16.30 – rodzinne warsztaty plastyczne (prowadzenie: instruktorzy domu kultury – Halina Duraj, Bożena Kubica, Aleksandra Kiklica) i gry planszowe (Mariusz Baron)
16.30-16.45 – pokaz iluzji (Andrzej Rzeszuto)
16.45-17.45 – zabawa taneczna dla dzieci – prowadzenie Dawid Falędysz (Alien)
(mile widziane przebrania w stylu bajkowym)
17.45-18.15 – zabawy dla całych rodzin pt. “Na dworze Króla Artura” – prowadzenie Bractwo Śródziemia
18.15-19.45 – rodzinne party – mix Zumby (prowadzenie Irena Awieruszko-Ptaszkiewicz) i karaoke (prowadzenie Jacek Jasiewicz)
20.00 – Światełko do nieba – pokaz świetlno-taneczny – zatańczy Paulina Kawka przy wsparciu dziewczyn z zespołu Release, iluminacje świetlne: Ulrich Bruch

Turniej Piłki Nożnej „Gramy dla WOŚP 2024”

W niedzielę, 28 stycznia, odbędzie się wyjątkowy turniej piłki nożnej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To wydarzenie, które łączy pasję do sportu z dobrym celem.

 • Dla kogo: Turniej piłki nożnej w kategorii OPEN jest otwarty dla wszystkich chętnych.
 • Kiedy: Wydarzenie odbędzie się 28 stycznia.
 • Gdzie: Rozgrywki odbędą się na Orliku przy ulicy Słowackiego 27B.
 • Aby zgłosić swoją drużynę, wystarczy wysłać wiadomość na adres e-mail: zapisy@bbosir.bielsko.pl lub skorzystać z platformy Go Decathlon.
  W treści wiadomości podajcie: 
  – Nazwę drużyny,
  – Imię i nazwisko kapitana,
  – Numer telefonu kontaktowego.
 • Wpisowe do turnieju wynosi 100 złotych od drużyny. Przez cały czas trwania rozgrywek będzie prowadzona zbiórka do puszki na rzecz WOŚP.
wośp Bielsko-Biała 2024

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt