Ewangelizacja w Beskidach 2023 – wejdą na szczyty aby wziąć udział we Mszy Św.

Beskidy, malownicze pasmo górskie w południowej Polsce, od lat stanowią miejsce nie tylko pięknej przyrody, ale także ważne centrum duchowości i wiary. Co roku, wspólnoty katolickie i franciszkanie z Rychwałdu na Żywiecczyźnie organizują misję ewangelizacyjną, której celem jest głoszenie Słowa Bożego na szczytach Beskidów. W tym roku, po raz jedenasty, zapraszają wszystkich do udziału w tej wyjątkowej akcji – ,,ewangelizacja w Beskidach”

Ewangelizacja w Beskidach 2023

Wakacyjne soboty od lipca do sierpnia stanowią czas rodzinnych wypraw na osiem szczytów Beskidu Żywieckiego, Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego. To nie tylko doskonała okazja do aktywnego spędzania czasu na łonie natury, ale przede wszystkim okazja do spotkania się z Bogiem i wspólnotą w wyjątkowym miejscu.

Uczestnicy akcji, małymi grupkami w rodzinach lub wspólnotach, wyruszają w kierunku wyznaczonych szczytów. Ich celem jest dotarcie na górę w samo południe, aby wziąć udział w Mszy św. odprawianej na szczycie. To magiczny moment, w którym modlitwa łączy się z pięknem przyrody, tworząc niepowtarzalne doświadczenie duchowe.

Plan wędrówek na szczyty Beskidów

Inicjatywa „Ewangelizacja w Beskidach” od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. To największa tego typu akcja, która przyciąga wiele osób z różnych stron regionu. Jej sukces polega na połączeniu głoszenia Słowa Bożego z miłością do przyrody i piękna górskiego krajobrazu. W tym roku Słowo Boże skupiać się będzie na cechach charakteru, które budują cnoty i wpływają na nasze zachowania i wybory. Każdy szczyt odpowiadać będzie innej cesze: miłość, prawość, hojność, cierpliwość, umiarkowanie, skromność i wytrwałość. Poprzez refleksję nad tymi cechami uczestnicy będą dążyć do doskonalenia siebie i stawania się lepszymi ludźmi.

Zaplanowano następujące wędrówki:
1 lipca – Bendoszka Wielka (1144 m n.p.m) – „Zmiana”,
8 lipca – Błatnia (917 m n.p.m.) – „Pasja”,
15 lipca – Kozia Górka (683 m n.p.m.) – „Pokora”,
22 lipca – Stożek Wielki (979 m n.p.m.) – „Kreatywność”,
29 lipca – Hala Boracza (849 m n.p.m.) – „Szczerość”,
5 sierpnia – Szyndzielnia (1028 m n.p.m.) – „Odwaga”,
12 sierpnia – Hala Lipowska (1269 m n.p.m.) – „Wytrwałość”,
19 sierpnia – Klimczok (1117 m n.p.m.) – „Cnota”.

„Ewangelizacja w Beskidach” odbywa się pod patronatem honorowym biskupa bielsko-żywieckiego Romana Pindla. Głównym organizatorem spotkań w górach jest Fundacja „Rodzina w Służbie Człowieka”, działająca przy franciszkańskim sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej.

foto. witkowice.com

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry