Ewa Szymanek-Płaska nie żyje – była nauczycielem, pracownikiem urzędu miasta

fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

W dniu dzisiejszym Bielsko-Biała żegna niezastąpioną Ewę Szymanek-Płaską, naczelniczkę Wydziału Edukacji i Sportu w Urzędzie Miejskim, która odeszła w wieku zaledwie 53 lat. Informację o tragicznej śmierci przekazał Urząd Miasta.

Zmarła Ewa Szymanek-Płaska

Ewa Szymanek-Płaska od 2002 roku pracowała w Miejskim Zarządzie Oświaty w Bielsku-Białej. Przez lata swojej kariery zawodowej zdążyła pozostawić trwały ślad w lokalnym systemie edukacji. Jej droga zawodowa, poprzedzona pracą m.in. w II Liceum Ogólnokształcącym im. A. Asnyka, prowadziła do centralnego miejsca decyzyjnego – Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego.

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Ewa Szymanek-Płaska nie tylko zdobyła wiedzę, ale również aktywnie ją wykorzystywała. Współtworzyła podręcznik do języka polskiego dla szkół ponadgimnazjalnych pt. Śródziemnomorskie korzenie. Przeprowadziła ponad 900 godzin szkoleń, warsztatów i konferencji dla nauczycieli i dyrektorów szkół i placówek oświatowych. Była fachowcem w każdym calu. Zawsze na czas, zawsze przygotowana i skoncentrowana na rozwiązywaniu problemów; miała wielkie zdolności analityczne. Choć oświata nie jest łatwym tematem, w pracy była bezkonfliktowa, łatwo nawiązywała kontakty interpersonalne, chętnie dzieliła się wiedzą i doświadczeniem.

Pamięć o Ewie - była zawsze uśmiechnięta i życzliwa

Nie ma ludzi niezastąpionych, lecz Ewa Szymanek-Płaska na pewno zbliżyła się do tego ideału. Zawsze gotowa pomóc, zawsze uśmiechnięta i życzliwa. Jej odejście pozostawia ogromną pustkę nie tylko w strukturach urzędowych, ale przede wszystkim w sercach tych, którzy mieli przyjemność z nią współpracować.

– Dla wielu, w tym również piszącego te słowa, pani naczelnik była po prostu Ewą, która zawsze miała dla rozmówcy czas, dobre słowo i uśmiech – pomimo zmagania się z chorobą. – czytamy na Urzędzie Miasta

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry