Emerytka z Bielska Białej w TOP najwyższych emerytur w województwie śląskim.

Kiedy przeciętna emerytura Polaka wynosi około 3 tys. zł brutto., to pewien mieszkaniec śląska może poszczycić się najwyższą emerytura, która wynosi aż 43 412 złotych brutto! Jest to nie tylko najwyższa kwota w naszym województwie ale również w Polsce.

Emerytura w kwocie ponad 40tys złotych, wypłacana jest przez zabrzański oddział ZUS. Żaden inny oddział ZUS w Polsce nie wypłaca wyższego świadczenia niż 40 tys. zł.

Jeśli chodzi o dane dla województwa śląskiego, rekordzista, po marcowej waloryzacji, otrzymuje emeryturę w wysokości ponad 43,4 tys. zł. To świadczenie wypłaca Oddział ZUS w Zabrzu i jest ono najwyższe nie tylko w naszym regionie, ale i w kraju. Mężczyzna przeszedł na emeryturę w wieku 86 lat i ma za sobą ponad 62 lata i 5 miesięcy „czystej” pracy, bez zwolnień chorobowych i innych nieskładkowych okresów – informuje Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa w województwie śląskim.

W oddziale ZUS w Bielsko-Białej najwyższa emerytura wynosi ponad 20,3 tys. zł. Otrzymują ją kobieta, która przeszła na emeryturę w wieku prawie 73 lat, a ma za sobą 52 lata pracy.

W oddziale ZUS w Chorzowie najwyższa emerytura wynosi 21,7 tys. zł. Otrzymuje ją pracownik naukowy, który na świadczenie przeszedł po 56 latach pracy w wieku 77 lat i 6 miesięcy.
Najwyższa emerytura wypłacana przez oddział ZUS w Częstochowie trafia do mężczyzny, który na świadczenie przeszedł w wieku 79 lat, po 40 latach pracy. Jego świadczenie od 1 marca wynosi 23,3 tys. zł.
W oddziale ZUS w Rybniku otrzymuje emeryturę w wysokości 22,6 tys. zł. Na emeryturę przeszedł w wieku 70 lat i 9 miesięcy, pracował na stanowisku starszego montera, a na świadczenie przeszedł po 53 latach pracy.
W oddziale ZUS w Sosnowcu najwyższa emerytura wynosi ponad 22 tys. zł. To świadczenie również trafia do mężczyzny. Ma on za sobą ponad 40 lat okresów składkowych i nieskładkowych, w tym 5 lat studiów. Na emeryturę przeszedł w wieku 70 lat i 6 miesięcy.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

Przewiń do góry