Ekstremalny Bieg Górski 2023 w Wilkowicach – już w ten weekend !

Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy po raz kolejny organizuje Ekstremalny Bieg Górski. Tegorocznej imprezie towarzyszyć będzie rajd nordic walking. To doskonała okazja aby podnieść poziom ogólnej sprawności fizycznej oraz aktywnie spędzić czas z najbliższymi. W rywalizacji weźmie udział ponad 200 osób.

Ekstremalny Bieg Górski 2023

Jeśli jesteś pasjonatem biegania górskiego i poszukujesz niesamowitych wyzwań, to trasa biegu górskiego o długości 14,5 km jest idealnym wyborem dla Ciebie. Ta malownicza trasa, która rozpoczyna się w GOSiR Wilkowice i prowadzi przez Magurkę i Czupel, oferuje nie tylko spektakularne widoki, ale także wymagający teren. Przewyższenie na trasie wynosi 900 m. To prawdziwe wyzwanie dla Twojej siły i wytrzymałości. 

Dla miłośników nordic walking również przygotowano specjalną trasę, która liczy około 8 km. To doskonała opcja dla osób, które cenią aktywność na świeżym powietrzu i chcą podziwiać piękno okolic.

Klasyfikacja Ekstremalnego Biegu Górskiego

W sumie w biegu i rajdzie weźmie udział ponad 220 zawodników. Klasyfikacja biegu zostanie przeprowadzona w kategoriach OPEN i wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn. Dodatkowo zostanie przeprowadzona klasyfikacja dla służb leśnych. W przypadku rajdu jego uczestnicy będą klasyfikowani w grupach wiekowych z podziałem na płeć. Dla najlepszych w poszczególnych kategoriach przewidziane są nagrody rzeczowe, dyplomy lub puchary. Pula nagród to w sumie 9 tys. złotych.

– Liczba zainteresowanych przeszła nasze oczekiwania. W tym momencie mamy pełną listę startową. Zapowiada się ekstremalnie, bo temperatura może sięgać blisko 30 stopni. Na trasie będą rozstawione trzy punkty nawadniania, a nad prawidłowym przebiegiem zawodów w terenie będą czuwać strażacy oraz wolontariusze. Myślę, że wszystko uda się bezpiecznie i sprawnie przeprowadzić – podkreśla przedstawiciel Organizatora, prezes Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy Stanisław Handerek.

Niezależnie od tego, czy bierzesz udział w biegu górskim czy rajdzie nordic walking, pamiętaj, że limit na pokonanie trasy wynosi 3 godziny. Jest to ważne dla utrzymania harmonogramu wydarzenia i zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom.

Zawody odbędą się w dniu 8 lipca 2023 roku na terenie Gminy Wilkowice – GOSiR przy ul. Szkolnej 8a. Ekstremalny bieg górski rozpocznie się godz. 10.00. Zakończenie i rozdanie nagród zaplanowano na godz. 13:30.

Więcej szczegółów na temat biegu, możecie przeczytać TUTAJ.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Organizatorem jest Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy. Współorganizatorzy półmaratonu: Gmina Wilkowice, GOSiR Wilkowice. Impreza dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

PORTAL BESKIDINFO.PL JEST PATRONEM MEDIALNYM WYDARZENIA.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry