Dziwny obiekt na niebie widoczny w Beskidach – wiadomo co to było!

foto: tvn24

Wczoraj późnym wieczorem polskie niebo przyciągnęło uwagę wielu miłośników astronomii i przypadkowych obserwatorów. Około godziny 23:00 można było dostrzec nietypowy obiekt przemieszczający się po niebie, za którym ciągnęła się niezwykła smuga. Zjawisko to było związane z historycznym wydarzeniem – pierwszym startem rakiety Ariane 6.

Pierwszy Start Ariane 6 z Gujany Francuskiej

We wtorek, o godzinie 21:00 czasu polskiego, Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) przeprowadziła długo oczekiwany pierwszy start rakiety Ariane 6 z centrum lotów kosmicznych w Gujanie Francuskiej. Mimo że podczas lotu napotkano na pewne trudności techniczne, ESA uznała misję za sukces. Rakieta Ariane 6 miała przed sobą ambitne cele, jednak nie wszystkie z nich udało się zrealizować.

Problemy Techniczne i Nietypowa Smuga na Niebie

Jak wyjaśnił Karol Wójcicki, znany popularyzator astronomii i autor bloga “Z głową w gwiazdach”, widziana na polskim niebie nietypowa smuga była wynikiem problemów technicznych, które pojawiły się podczas lotu rakiety. Awaria silników korekcyjnych sprawiła, że drugi człon rakiety nie został prawidłowo ustabilizowany, co uniemożliwiło planowaną deorbitację. W efekcie smuga gazów wylotowych miała niecodzienny kształt, który przyciągnął uwagę wielu obserwatorów

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt