Dzień folkloru dziecięcego w Żywcu – miastem przejdzie barwny korowód.

dzień folkloru dziecięcego 2023 żywiec
foto. Małe Cisy

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, Starostwo Powiatowe w Żywcu oraz Miejskie Centrum Kultury zapraszają na Dzień Folkloru Dziecięcego. To niezwykłe święto kultury i tradycji ludowej, które z pewnością dostarczy wiele radości zarówno najmłodszym, jak i dorosłym miłośnikom folkloru.

Kolorowy korowód oraz przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych

Wydarzenie rozpocznie się 5 sierpnia br. o godzinie 10.00 uroczym korowodem 13 dziecięcych zespołów regionalnych z terenu Powiatu Żywieckiego. Każdy zespół będzie reprezentował swoją unikalną tradycję i barwne stroje, które są znakiem rozpoznawczym tej niezwykłej okazji. Korowód wyruszy spod Karczmy Żywieckiej ulicą Kościuszki w kierunku Rynku w Żywcu, tworząc niezapomniany widok dla wszystkich uczestników.

Po uroczystym przemarszu, przyszedł czas na prawdziwą ucztę dla miłośników folkloru! Na Rynku w Żywcu odbędzie się przegląd dziecięcych zespołów folklorystycznych, które zaprezentują swoje niezwykłe umiejętności artystyczne. Ta część wydarzenia niesie za sobą nie tylko wzruszenie, ale także możliwość zobaczenia na żywo pięknych tradycji przekazywanych przez kolejne pokolenia.

Występy Gościnne – Spotkanie Z Kulturą Sąsiednich Regionów

Dzień Folkloru Dziecięcego to także okazja do wymiany kulturowych doświadczeń. Po zakończeniu prezentacji dziecięcych zespołów regionalnych, przewidziane są także występy gościnne. Zaproszeni artyści i zespoły folklorystyczne z pobliskich regionów będą mieli okazję zaprezentować swoje artystyczne talenty, co tylko wzbogaci to wyjątkowe święto kultury ludowej.

Dzień Folkloru Dziecięcego miał się odbyć na żywieckim rynku. Niestety, ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe miejsce wydarzenia ulegnie zmianie. Czytaj więcej:

dzień folkloru dziecięcego 2023 żywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt