Przez cały dzień będzie można podróżować komunikacją miejską zupełnie za darmo!

foto. MZK Bielsko-Biała

Bielsko-Biała po raz dwunasty włączyło się w akcje ,,Dzień bez Samochodu” i zachęca mieszkańców, by przesiedli się do autobusów miejskich, którymi będzie można jeździć zupełnie za darmo. 

Darmowa komunikacja w Bielsku-Białej

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT) to inicjatywa, która odbywa się corocznie w dniach od 16 do 22 września, zainicjowana przez Komisję Europejską. Jest to okazja do promowania alternatywnych, bardziej ekologicznych środków transportu i zachęcania mieszkańców obszarów miejskich do rezygnacji z korzystania z samochodów na rzecz autobusów i rowerów. W Bielsko-Białej włączono się w tę kampanię już po raz dwunasty. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: „Oszczędzaj energię”.

Europejski Dzień Mobilności, który przypada 22 września, jest zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Tego dnia na wszystkich liniach komunikacyjnych obsługiwanych przez Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej Sp. z o. o. można podróżować bez biletu za okazaniem dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego i ważnego badania technicznego wraz z dowodem tożsamości.

Źródło: MZK Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt