Dynamiczne załamanie pogody. Deszcz, roztopy i silny wiatr !

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed niebezpiecznymi warunkami pogodowymi. Prognoza zmienia się niemal jak w kalejdoskopie, ale jedno jest pewne – nadchodzi dynamiczna i niebezpieczna pogoda. Biorąc pod uwagę najnowsze dane, warto przygotować się na silny wiatr, opady deszczu oraz roztopy.

Silne porywy wiatru, wysokie opady deszczu w regionie

Według prognozy IMGW, w najbliższym czasie możemy spodziewać się wzrostu temperatury powietrza. Minimalne temperatury wyniosą od 0°C do 3°C, podczas gdy maksymalne temperatury wyniosą od 3°C do 5°C. Prognozowany jest również wiatr, osiągający średnią prędkość od 20 km/h do 35 km/h, porywy wiatru mogą dochodzić do 65 km/h, a w nocy i jutro nawet do 80 km/h. 

Deszcz, który ma zastąpić spodziewany śnieg, przewidywany jest na szeroką skalę. Suma opadów deszczu może wynosić od 25 mm do aż 45 mm w okresie ostrzeżenia, co oznacza od 10 mm do około 30 mm opadów deszczu za dobę. Ta znaczna ilość deszczu, łącząca się z topnieniem śniegu, stwarza ryzyko wzrostu poziomu wody w rzekach i strumieniach.

Rzeki mogą przekroczyć stany ostrzegawcze

IMGW ostrzega, że w wyniku spływu wód opadowo-roztopowych, możliwe są wzrosty poziomu wody w strefie stanów średnich i nawet do strefy stanów wysokich. Istnieje także punktowe ryzyko przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt