Trzy osoby przygniecione w lesie – konieczna była interwencja LPR

foto: Ratownictwo Medyczne w Żywcu

Dziś w miejscowości Przyborów (Gmina Jeleśnia), doszło do bardzo groźnego wypadku. Poszkodowane zostały trzy osoby, jedna w ciężkim stanie została przetransportowana przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do centrum urazowego w Krakowie. 

Groźny wypadek w Przyborowie - mężczyźni zostali przygnieceni

O godzinie 12:56 służby otrzymały zgłoszenie o wypadku na terenie Przyborowa. Działania ratunkowe były natychmiastowe, a pierwszy zastęp straży pożarnej dotarł na miejsce już o 13:13.

Po przybyciu na miejsce ekipa ratownicza natknęła się na samochód UAZ, znajdował się wywrócony na boku w lesie. Trzy osoby odniosły obrażenia wskutek wypadku. Jedna z osób doznała poważnej kontuzji nogi, w tym przerwania ciągłości skóry w okolicach kolana. Sytuacja była niezwykle poważna, a działań ratowników potrzebowano natychmiast.

Na miejscu zdarzenia znajdował się Zespół Ratownictwa Medycznego gotowy do udzielenia pomocy poszkodowanym. Pierwsza karetka udzieliła wsparcia psychicznego poszkodowanym oraz dokonała stabilizacji obrażonej kończyny dolnej. Druga karetka była już w drodze, a także wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, aby zapewnić jak najszybszy transport poszkodowanych do szpitala. Jeden z poszkodowanych został przetransportowany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do centrum urazowego w Krakowie. 

W akcji ratunkowej zaangażowane były dwa zastępy straży pożarnej oraz jednostka OSP Przyborów

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt