Dwie mieszkanki Bielska Białej zatrzymane za wyłudzanie środków z funduszu EU

Dwie mieszkanki Bielska-Białej zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy CBA w związku ze śledztwem dotyczącym szeregu oszustw i wyłudzenia środków z funduszy UE. 

Delegatura CBA w Katowicach prowadzi pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach śledztwo dotyczące szeregu oszustw oraz wyłudzenia środków pieniężnych pochodzących z funduszy Unii Europejskiej, a przeznaczonych na przeprowadzenie projektów aktywizacji zawodowej dla osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo.

W czasie śledztwa badanych jest 26 projektów szkoleniowych realizowanych przez 18 podmiotów o wartości przekraczającej 46 mln zł.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w ostatnich dniach funkcjonariusze CBA zatrzymali dwie mieszkanki Bielska-Białej. Zatrzymane usłyszały zarzuty oszustw i wyłudzenia. Zastosowano wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze.

Dotychczas zarzuty usłyszały 43 osoby. Przeprowadzone zatrzymania są kolejnym już etapem realizacji wielowątkowego i złożonego postępowania przygotowawczego. Śledztwo jest rozwojowe i planowane są dalsze zatrzymania.

źródło/foto gov.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt