Dwa pożary na terenie Żywiecczyzny – Pożary w domach strażaków z OSP

pożary na Żywiecczyźnie

W ostatnim czasie na terenie powiatu żywieckiego doszło do dwóch pożarów budynków mieszkalnych, które należały do druhów Ochotniczych Straży Pożarnych. Teraz to oni potrzebują naszej pomocy!

Pożar nowego domu w Koszarawie, 16 lipca 2023 roku

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w miejscowości Koszarawa w dniu 16 lipca 2023 roku. W wyniku pożaru spłonęło poddasze budynku mieszkalnego, które wymaga całkowitego remontu. Budynek ten był własnością czynnie działającego druha Ochotniczej Straży Pożarnej w Koszarawie.

Ochotnicze Straże Pożarne (OSP) pełnią nieocenioną rolę w społecznościach lokalnych, oddając swój czas i wysiłek na ochotniczą służbę, by pomagać innym w czasie zagrożenia pożarowego i katastrof. Właściciel tego spalonego budynku, będąc druhem OSP, zawsze był na pierwszej linii frontu ratując ludzkie życie i mienie. Dzisiaj to on potrzebuje wsparcia od społeczności, aby w jak najszybszym czasie odbudować swoje mieszkanie.

pożar w koszarawie
foto: FB PSP Żywiec

Pożar w Ciścu, 26 lipca 2023 roku

Drugie zdarzenie miało miejsce w miejscowości Cisiec w dniu 26 lipca 2023 roku. W wyniku pożaru druhna Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciścu straciła część swojego dobytku. Ta odważna kobieta angażowała się często w akcje ratownicze, ratując życie i mienie innych. Niestety, tym razem nie przypuszczała, że będzie musiała stawić czoła pożarowi w swoim własnym domu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, zdając sobie sprawę z rozwoju sytuacji, wraz z kolegami-strażakami przyczyniła się do uratowania znacznej części własnego mienia. Niestety, spaleniu uległo kilka pomieszczeń, które obecnie nie nadają się do dalszego użytkowania.

pożar w ciścu
foto: FB PSP Żywiec

Strażacy potrzebują naszej pomocy!

Poszkodowani strażacy często narażają swoje życie, aby ratować innych w czasie pożarów i innych klęsk żywiołowych. Podczas akcji ratunkowych zdarza się, że sami stają się ofiarami katastrof, tak jak w tych dwóch opisanych przypadkach.

Wielu z nich żyje z zasady “służba bliźniemu” i nie prosi o wsparcie, ale my, jako społeczność, możemy zjednoczyć się i pomóc im w trudnych chwilach. Pomoc finansowa i materialna może pomóc w odbudowie domów i zminimalizować straty poniesione w wyniku pożarów.

Na dzień dzisiejszy prowadzona jest zbiórka na obudowanie domu strażaka z Koszarawy. Link do zbiórki można znaleźć: TUTAJ

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry