Nocny pożar w Czechowicach-Dziedzicach – Palił się PSZOK

W środę wieczorem doszło do groźnego pożaru w Czechowicach-Dziedzicach. Palił się  punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ulicy Prusa. Na miejscu zdarzenia działało aż siedem zastępów straży pożarnej.

Pożar w Czechowicach-Dziedzicach - Płonie PSZOK

W środę, tuż przed godziną 23:00, Straż Pożarna w Czechowicach-Dziedzicach otrzymała zgłoszenie o pożarze. Zgłoszenie wpłynęło dokładnie o 22:56, a już po kilku minutach na miejsce zdarzenia przybyły pierwsze jednostki straży pożarnej. Płomienie były widoczne z daleka, a z ogrodzenia PSZOK-u wydobywały się wysokie słupy ognia i kłęby dymu.

Pożar wyglądał na bardzo groźny, lecz ogień obejmował jedynie obszar o powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Dzięki szybkiej i sprawnej interwencji strażaków, pożar udało się opanować w ciągu niespełna 40 minut.

Akcja gaśnicza była niezwykle wymagająca i skomplikowana. Strażacy musieli najpierw opanować ogień, a następnie przystąpić do długotrwałego procesu przelewania i wywożenia spalonych odpadów. Cała operacja zakończyła się dopiero przed godziną 6:00 rano. 

źródło/foto Radio Bielsko

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt