Duchowni w Ratuszu w Bielsku-Białej: Wzajemne życzenia i refleksje na temat miasta

fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Spotkanie duchowieństwa różnych wyznań z władzami samorządowymi w Bielsku-Białej stało się tradycją, która odbywa się już od kilkunastu lat. To okazja do składania sobie noworocznych życzeń, ale również do wymiany spostrzeżeń na temat rozwoju miasta oraz problemów codziennego życia mieszkańców.

Zmiany w Bielsku-Białej w ostatnich latach

 Przewodnicząca Rady Miejskiej, Dorota Piegzik-Izydorczyk, przywitała gości i podkreśliła, że jest to czas na wymianę spostrzeżeń dotyczących rozwoju miasta oraz problemów, z jakimi borykają się mieszkańcy.

Prezydent Jarosław Klimaszewski przygotował specjalną prezentację, w której podsumował rok 2023 i pięcioletnią kadencję samorządu 2019-2024. W prezentacji tej ukazane zostały zmiany, jakie zaszły w mieście w różnych dziedzinach, od infrastruktury po kulturę i życie społeczne. To także okazja do docenienia pracy samorządu, który działał na rzecz rozwoju Bielska-Białej.

Podczas spotkania, biskupi i duchowni różnych wyznań wygłosili refleksje na temat miasta i jego mieszkańców. 

Refleksje duchowieństwa na temat miasta i mieszkańców

Biskup Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej Kościoła rzymskokatolickiego, w swoim wystąpieniu oparł się na refleksjach biblijnych na temat miasta i jego mieszkańców. Podkreślił różnorodność spojrzenia na życie religijne, przedstawione w różnych księgach Biblii, oraz odniósł się do sytuacji chrześcijan w niektórych krajach współczesnej Europy. Na koniec życzył zgromadzonym Bożego pokoju, odporności w obliczu przeciwności oraz wytrwałości w trosce o dobro wspólne i potrzebujących.

Biskup Adrian Korczago, biskup diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego, w kontekście fragmentu Listu do Hebrajczyków, zachęcił do duchowej mobilizacji, unikania chaosu, zwątpienia i lenistwa. Akcentował również wagę dbania o pokój i kształtowanie wspólnoty wierzących, podkreślając, że nie jest to abstrakcja, lecz konkretne zadanie ludzi wiary.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt