Drugi dzień świętowania. Przed nami kolejny koncert w ramach Dni Bielska-Białej.

fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń tegorocznych Dni Bielska-Białej jest koncert Agnieszki Chylińskiej, który odbędzie się 2 września na placu Wojska Polskiego w ramach serii “Miasto Kwiatów”. 

Drugi dzień świętowania: zaśpiewa Agnieszka Chylińska

Dni Bielska-Białej to coroczne święto miasta, które skupia mieszkańców i turystów w jednym miejscu, oferując trzy dni świętowania i trzy wyjątkowe koncerty. Na samym początku, 1 września, na scenie pojawił się legendarny zespół Boney M., aby przywrócić wspomnienia z czasów dyskotek i przebojów, które zapadły nam w pamięć.

Na zakończenie, 3 września w niedzielę, usłyszymy magiczne dźwięki Kory, która jest ikoną polskiej muzyki i autorką wielu niezapomnianych utworów. 

Ale to 2 września, w sam środek świętowania, Agnieszka Chylińska wkroczy na scenę Miasta Kwiatów i zaprezentuje niezapomniany występ dla mieszkańców i gości Bielska-Białej.

Agnieszka Chylińska urodziła się 23 maja 1976 roku w Gdańsku. Jej kariera muzyczna rozpoczęła się w latach 90., kiedy to była wokalistką zespołu O.N.A. Twórczość tego zespołu była klasyfikowana jako połączenie pop-rocka, hard rocka i heavy metalu. Nagrania O.N.A. cieszyły się ogromną popularnością, osiągając nakład kilkuset tysięcy egzemplarzy i uplasowując Agnieszkę Chylińską w czołówce polskiego rocka.

W latach 2003–2006 Agnieszka była wokalistką grupy Chylińska, która kontynuowała brzmienie znane z O.N.A. Po roku 2009 artystka rozpoczęła swoją solową karierę i wydała cztery albumy studyjne: “Modern Rocking” (2009), “Forever Child” (2016), “Pink Punk” (2018) i “Never Ending Sorry” (2022). Trzy z tych albumów zdobyły pierwsze miejsce na polskiej liście sprzedaży OLiS. Jej twórczość zdobyła liczne nagrody, w tym cztery Eska Music Awards, dwie Superjedynki, Bursztynowego Słowika i Złotą Telekamerę.

Agnieszka Chylińska to nie tylko wybitna piosenkarka, ale także autorka tekstów, felietonistka (w magazynie Elle i Machina), osobowość telewizyjna (jurorka Mam Talent) i autorka ośmiu książek dla dzieci.

Szczegółowy program Dni Bielska-Białej

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Jarmark Św. Wita 2024 w Żywcu

Jarmark Świętego Wita, będący Ogólnopolskim Festiwalem Smaków, to coroczna impreza, która przyciąga miłośników tradycyjnych polskich produktów i rękodzieła z całego

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt