Droga Krzyżowa na terenie obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu

foto. Radio Maryja

W dniu 2 marca 2024 roku, na obszarze byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz II-Birkenau, odbędzie się uroczysta Droga Krzyżowa. Ta symboliczna modlitwa w intencji trzeźwości narodu gromadzi pielgrzymów z różnych regionów Polski, aby wspólnie rozważać stacje Męki Pańskiej w miejscu, które kiedyś było świadkiem nieopisanych cierpień ludzi. Na modlitwę do podoświęcimskiej Brzezinki przyjadą pielgrzymi również z diecezji bielsko-żywieckiej.

Łączenie duchowości z walką z uzależnieniami

Podczas Drogi Krzyżowej, uczestnicy przechodzą ponad dwukilometrową trasę pośród ruin pieców krematoryjnych i baraków obozowych. To niezwykłe doświadczenie pozwala im kontemplować cierpienie Chrystusa oraz przypominać sobie dramatyczne losy więźniów Auschwitz. Wiele świadectw, które są częścią modlitwy, pochodzi od osób walczących z uzależnieniami, co dodaje wymiaru osobistego do tej duchowej podróży.

Bractwo Trzeźwości, organizujące tę modlitwę od 1986 roku, jest wspólnotą formacyjną związaną z parafią św. Maksymiliana Kolbego w Oświęcimiu. Członkowie bractwa dobrowolnie zobowiązują się do abstynencji od alkoholu, aby wspierać trzeźwość narodu polskiego. Ich zaangażowanie w modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu i świadectwo życia w abstynencji stanowią ważny element walki z alkoholizmem i uzależnieniami.

Droga krzyżowa zakończona zostanie mszą św. w Oświęcimiu

Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 10.00 przy Bramie Śmierci na terenie dawnego KL Auschwitz II-Birkenau. Uroczystości zakończy Msza św. w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Oświęcimiu (ok. godz. 13.30) i agapa.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt