Dramatyczny Wypadek na Stokach Skrzycznego – Paralotniarz był reanimowany

foto: GOPR Beskidy

W miniony weekend na stokach Skrzycznego miało miejsce dramatyczne wydarzenie. Paralotniarz z Sosnowca stał się ofiarą groźnego wypadku podczas swojego lotu. 

Wypadkowi uległ paralotniarz z Sosnowca. Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas startu z jednego z punktów widokowych na Skrzycznem. W momencie manewru, nagle pojawił się silny boczny podmuch wiatru, który sprawił, że mężczyzna utracił panowanie nad swoją paralotnią. Skutkiem tego był upadek paralotniarza na kamiennej powierzchni, gdzie uderzył głową w ostre skały.

Na miejscu wypadku natychmiast interweniowali ratownicy z Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR) oraz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR). Ich szybka reakcja odegrały kluczową rolę w próbie ratowania życia poszkodowanego paralotniarza.

Ratownicy GOPR udzielili natychmiastowej pomocy medycznej rannemu paralotniarzowi. Następnie, w celu przetransportowania pacjenta do szpitala, użyli samochodu specjalistycznego, który należy do Grupy Beskidzkiej GOPR. W międzyczasie zadysponowano również śmigłowiec LPR, który miał za zadanie przetransportować pacjenta drogą powietrzną do najbliższego szpitala.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt