Dramatyczna sytuacja na wiadukcie w Bielsku-Białej: Policja szybko zareagowała !

Policjanci z Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej udowodnili swoje poświęcenie dla ludzkiego życia. W dramatycznej sytuacji, która rozegrała się 22 listopada 2023 roku na wiadukcie przy ul. Czechowickiej, funkcjonariusze szybko i sprawnie uratowali nastolatkę, która chciała popełnić samobójstwo.

Dziewczyna próbowała popełnić samobójstwo - policja zapewniła bezpieczeństwo

Około godziny 9-tej, asp. Anna Macionczyk, mł. asp. Sebastian Palowski oraz sierż. szt. Łukasz Habdas patrolując ulice Bielska-Białej natknęli się na dramatyczną sytuację. Młoda kobieta stała na barierce wiaduktu przy ul. Czechowickiej, grożąc swoim życiem. Policjanci nie wahając się ani chwili, podbiegli do dziewczyny i zdecydowanie ściągnęli ją z krawędzi, zapewniając jej bezpieczeństwo.

Stan emocjonalny nastolatki był bardzo trudny. Funkcjonariusze natychmiast zadbali o jej bezpieczeństwo, trzymając ją z dala od niebezpiecznych sytuacji. Jednak to tylko początek. Nastolatka trafiła pod opiekę specjalistów, którzy pomogą jej przezwyciężyć trudności i wesprą w powrocie do zdrowia psychicznego.

Nie bez znaczenia była rola matki nastolatki, która wcześniej zgłosiła do numeru alarmowego 112 obawy, że jej córka może podjąć drastyczny krok. Policjanci znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie, gotowi do natychmiastowej interwencji, co może uratować życie młodej dziewczyny.

Ten incydent to dowód na to, że motto “pomagamy i chronimy” nie jest tylko pustym sloganem. Policjanci z Bielska-Białej udowodnili swoje zaangażowanie w ratowaniu życia innych. Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji mundurowych oraz wsparciu specjalistów, nastolatka ma szansę na lepszą przyszłość.

CZYTAJ TAKŻE:

Jeśli potrzebujesz pomocy, a z różnych powodów nie masz możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem, poniższe darmowe numer pomogą Ci w poradzeniu sobie w trudnych sytuacjach.
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
Wsparcie dla osób po stracie bliskich – będących w żałobie: 800 108 108
Tumbo Pomaga – wsparcie dla dzieci i młodzieży po stracie bliskich – będących w żałobie: 800 111 123
W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt