Dożynki i Święto Miodu 2023 Wisła – PROGRAM

dożynki święto miodu Wisła
foto. Miasto Wisła

Dożynki i Święto Miodu w Wiśle to wyjątkowe wydarzenie, które połączone jest z tradycją, kulturą i radością, przyciąga tłumy zarówno mieszkańców, jak i turystów. Tradycyjnie rozpocznie się pięknym korowodem. Nie zabraknie Parku z Tradycją, jarmarku, koncertów w amfiteatrze, pysznego jedzenia i dobrej zabawy.

Dożynki i Święto Miodu w Wiśle - PROGRAM

Sobota 26 sierpnia 2023 r.
15:00 Start korowodu dożynkowego, który przejdzie ulicami miasta – ul. M. Konopnickiej, ul. Olimpijska, ul. 1 Maja, Pl. B. Hoffa, Amfiteatr im. Stanisława Hadyny.

Amfiteatr im. Stanisława Hadyny:
– oficjalne rozpoczęcie, modlitwa ekumeniczna
– obrzęd dożynkowy w wykonaniu Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Wisła
– Radio Katowice na Fali
– pożegnanie wakacji – koncerty: Autentikos, Putonrock, Jan Wojdak
Po koncertach w amfiteatrze wspólne przejście do Parku Kopczyńskiego gdzie zostanie wkopana kapsuła czasu 60. Tygodnia Kultury Beskidzkiej.

Główne wejście do amfiteatru:
20:30 Potańcówka z zespołem Bigiel Band

Poza tym w sobotę 26 sierpnia na Pl. B. Hoffa w godz. 10:00-19:00 będzie działać miasteczko Radia Katowice, a w Parku Kopczyńskiego w godz. 13:00 – 18:00 odbędzie się Park z Tradycją gdzie funkcjonować będą stoiska rękodzielnicze, odbędą się bardzo ciekawe warsztaty m.in. pokaz wyrobu masła, rzeźba, wykonywanie kwiatów z bibuły, wykonywanie ceramiki itp. Odbędą się też pokazy strażackie.

Niedziela 27 sierpnia 2023 r.
Pl. Bogumiła Hoffa:
12:00 Koncert orkiestry Echo Adwentu
13:00 – 16:00 EXPO ZDROWIE – koncert orkiestry Dobra Nowina, promocja zdrowego stylu życia, badania profilaktyczne, stoiska ze zdrową, ekologiczną żywnością

dożynki święto miodu 2023 Wisła

CZYTAJ WIĘCEJ Z MIASTA WISŁA:

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt