Dożynki i Dni Goleszowa 2023 – PROGRAM

foto. Gmina Goleszów

26 i 27 sierpnia to daty, które każdy mieszkaniec Gminy Goleszów powinien wyróżnić na swoim kalendarzu. To właśnie w te dni odbędą się niezwykle ważne wydarzenia – doroczne święto plonów, czyli dożynki, oraz obchody Dni Gminy Goleszów. 

Dożynki połączone z dniami Goleszowa

Tegoroczne dożynki nie będą zwykłą powtórką lat ubiegłych. Organizatorzy postanowili pójść o krok dalej i stworzyć wyjątkowe wydarzenie, które w pełni odda charakter Gminy Goleszów. Dopełnili wszelkich starań, by połączyć tradycję z nowoczesnością, tworząc w ten sposób harmonijną przestrzeń dla wszystkich uczestników.

Pierwszy dzień wydarzenia rozpocznie się od tradycyjnego korowodu dożynkowego, który przemknie ulicami Gminy Goleszów, niosąc ze sobą symbolikę obfitego plonu i wspólnotowego ducha. Ale to tylko początek. Na terenie imprezy czekają liczne atrakcje dla każdej grupy wiekowej. Dla najmłodszych przygotowano kolorowe stoiska i zabawy, które rozbudzą ich wyobraźnię. Młodzież i dorośli znajdą coś dla siebie – od warsztatów po występy artystyczne.

Nie da się przejść obok licznych stoisk gastronomicznych, które przyciągną wszystkich smakoszy. Lokalni producenci zaprezentują swoje wyroby, a uczestnicy będą mieli okazję spróbować wyjątkowych smaków regionu.

W programie Dożynek oraz Dni Gminy Goleszów, zaplanowano mnóstwo atrakcji. Podczas imprezy zaprezentują się zespoły Pieśni i Tańca, Orkiestry Dęte czy Gimnastycy. Podczas sobotniej imprezy odbędzie się koncert zespołu De Mono

Wieczory również będą wyjątkowe. Zarówno 26, jak i 27 sierpnia wieńczyć będzie efektowna zabawa taneczna, prowadzona przez zespół “Johnny Band” oraz “Dj-a Adacho”. 

Program Imprezy:

Szczegółowy program imprezy na plakacie poniżej:

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry