Dożynki Diecezjalno-Powiatowo-Gminne w Wilamowicach w najbliższą niedzielę

Ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej ks. Roman Pindel, starosta bielski Andrzej Płonka i burmistrz Wilamowic Marian Trela zapraszają na Dożynki Diecezjalno-Powiatowo-Gminne, które odbędą się w najbliższą niedzielę (11 września 2022 r.) w Wilamowicach. 

Uroczystości rozpoczną się o godz. 10:30 od złożenia kwiatów pod pomnikiem św. Józefa Bilczewskiego, a następnie Mszą Świętą Dziękczynną za tegoroczne plony pod przewodnictwem ks. Biskupa Romana Pindla. 

Następnie, barwnym korowodem przeniesiemy się na teren stadionu LKS “Wilamowiczanka”, gdzie odbędzie się piknik dożynkowy. Na scenie zaprezentują się zespoły regionalne: “Bestwina”, “Zasolanie”, “Cepelia Fil-Wilamowice”, “Porąbczanie”, “Wilamowice”, a także zespół “Nafest Band” z Czech. Gwiazdą wieczoru będzie zespół folkowo-rockowy “Turnioki”. 

Ponadto na uczestników dożynek czeka cała masa dodatkowych atrakcji m.in. wystawa prac rzeźbiarzy i malarzy z gminy Wilamowice, konkurs wieńców dożynkowych, stoiska gastronomiczne, wesołe miasteczko. 

źródło/foto starostwo.bielsko.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt