Donald Tusk w Żywcu – ,,Nie spodziewałem się aż tylu mieszkańców”

Donald Tusk w Żywcu

W niedzielę 19 marca Donald Tusk, były premier i przewodniczący Platformy Obywatelskiej, spotkał się z mieszkańcami Żywca, którzy tłumnie czekali na niego w Miejskim Centrum Kultury.

Donald Tusk w Żywcu

Od piątku do niedzieli Donald Tusk spotykał się z mieszkańcami województwa śląskiego w ramach kampanii wyborczej do sejmu. Zaczął od Bytomia, a zakończył na Żywcu.

Spotkanie rozpoczęło się od konferencji prasowej, w której Donald Tusk spotkał się z Sebastianem Kościelnikiem, kierowcą seicento, który zderzył się z kolumną rządową Beaty Szydło w 2017 r. Jak stwierdził Donald Tusk, pojazd jest “pomnikiem arogancji władzy”.

Następnie Donald Tusk udał się do MCK na otwarte spotkanie z mieszkańcami. Spora cześć ludzi czekała już w środku, druga cześć stała przed budynkiem, ponieważ brakowało miejsca. –Panie Donaldzie. Nie pomieścimy się wszyscy. Dużo ludzi jest przed wejściem – mówili ludzie. Zdecydowano o dostawieniu krzeseł na scenie aby wszyscy mieli szanse wysłuchania lidera PO. Spotkanie trwało ponad dwie godziny. Były premier przedstawił program wyborczy Platformy Obywatelskiej. Poruszany był również temat typowy dla powiatu żywieckiego: problemy drogowe, fatalna komunikacja publiczna, brakiem połączenia kolejowego Żywiec – Sucha Beskidzka, odkładane cały czas odmulanie Jeziora Żywieckiego czy zadłużenie Żywieckiego Szpitala. Później mieszkańcy mogli zadawać swoje pytania.

Na końcu spotkania mieszkańcy powiatu wstali z krzeseł i zaczęli skandować: “zwyciężymy” oraz “Donald Tusk”. Po zakończeniu oficjalnego spotkania do Donalda Tuska ustawiła się spora kolejka osób chcących zdobyć autograf, zrobić sobie z nim zdjęcie, uścisnąć mu dłoń oraz zamienić parę słów.

Gospodarzem spotkania było Biuro Poselskie Poseł Małgorzaty Pępek.

foto. żywiecnaszemiasto

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry