Dni Wisły 2023 – PROGRAM

Dni Wisły 2023

Początek wakacji to po raz kolejny święto miasta w „Perle Beskidów”, czyli Wiśle! Organizatorzy zapraszają na pierwsze letnie dni (23-25 czerwca), które warto spędzić na wspólnej zabawie u stóp Baraniej Góry. 

Dni Wisły 2023

W piątek 23 czerwca wypada noc świętojańska, czyli tradycyjne wiślańskie wianki, z całą swoją obrzędowością. Wydarzenie odbędzie się w parku Kopczyńskiego a w programie nie zabraknie występów kapel góralskich, wspólnego plecenia wianków i smażenia „wajeśnicy”. Kulminacja nastąpi około godziny 21:00, kiedy to w asyście muzyki i śpiewu lokalnych zespołów regionalnych uczestnicy przejdą nad brzegi Wisły, by tam wianki wypuścić na wodę. Zwieńczeniem będzie koncert pod drzewem opowieści projektu Nove.folkowe Bajania Ludowe.

– Przejdzie piękny korowód z pochodniami i będziemy się wspólnie bawić przy ogniskach z zespołami. Na pewno będzie bardzo klimatycznie i warto spędzić z nami tą najkrótszą noc w roku – zachęca Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektorka Wiślańskiego Centrum Kultury.

Dzień później, 24 czerwca, na godzinę 11:00, Wisła zaprasza kelnerów do udziału w kolejnej edycji biegu z tacą na ręku. Te widowiskowe zawody zawsze gromadzą sporą widownię, podziwiającą zmagania uczestników na trasie.

– Do przebiegnięcia zawodnicy mają 1 km, a na tacy kufel i butelkę piwa oraz szklankę wody. Mierzony jest nie tylko czas biegu, ale także precyzja, a za każdy rozlany milimetr doliczane karne sekundy – tłumaczy Tadeusz Papierzyński, kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu.

Jest o co walczyć, gdyż zwycięzca otrzyma 2000,00 zł, a pozostali na podium odpowiednio 1000 i 500 zł, natomiast każdy uczestnik zestaw startowy składający się z upominków od licznych sponsorów. Zapisy w formie internetowej trwają do środy 21 czerwca.

Tego  samego dnia od godziny 17:00 obchody Dni Wisły rozpoczną się w amfiteatrze. Wystąpią grupy artystyczne z Wisły, a także nastąpi wręczenie dorocznych nagród miasta w dziedzinie kultury oraz sportu. Na deser odbędą się koncerty Zuzy Jabłońskiej oraz istniejącego od ponad 35 lat na polskiej scenie muzycznej zespołu Golden Life, a całość zakończy swoim występem Bigiel Band zabawa taneczna z DJ-em przed amfiteatrem.

Ostatni dzień świętowania, czyli niedziela 25 czerwca, rozpocznie się w samo południe od warsztatów kulinarnych i plastycznych oraz animacji dla dzieci w parku Kopczyńskiego, a o 15:00 w amfiteatrze spektakl teatralny i koncert dla najmłodszych. Końcowym akcentem tegorocznego święta będzie koncert Kasia&Błażej i Przyjaciele.

– Imprezą towarzyszącą będzie także jarmark artystyczny w parku i na placu Hoffa, gdzie będą rozstawione stragany z rękodziełem artystycznym i innymi pamiątkami z naszego miasta – dodaje Katarzyna Czyż-Kaźmierczak.

Wisła zaprasza serdecznie na wspólne świętowanie!

Dni Wisły – wydarzenie na fecbooku – tutaj

Bieg Kelnerów – wydarzenie na facebooku – tutaj

Dni Wisły 2023 - Program

Piątek – 23 czerwca – WIŚLAŃSKIE WIANKI

Park Kopczyńskiego, Drzewo Opowieści:

18:00 – smażeni wajeśnicy, warsztaty plecenia wianków, występy kapel regionalnych;

21:00 – opowieść ciotki Księżnikowej o Nocy Świętojańskiej, przejście nad rzekę i puszczanie wianków z Regionalnym Zespołem Pieśni i Tańca „Wisła” i Estradą Regionalną „Równica”, krótki koncert

– Nove.folkowe BAJANIA LUDOWE – Krzaczyński/Kopiec/Czaderski – koncert pod Drzewem Opowieści

Sobota – 24 czerwca

Pl. B. Hoffa:

11:00 – Bieg Kelnerów:

Amfiteatr im. Stanisława Hadyny

17:00 – pokaz tańca w wykonaniu wiślańskich grup tanecznych ze szkoły Studio Movement; występy wokalne dzieci i młodzieży ze Społecznego Ogniska Muzycznego im. Jerzego Drozda w Wiśle

– wręczenie Nagród Miasta Wisły w Dziedzinie Kultury i Sportu

– koncerty: Zuza Jabłońska, Golden Life, Bigiel Band

– po koncertach zabawa przed amfiteatrem z DJ-em – zagra Szymon Pilch

Niedziela – 25 czerwca

Park Kopczyńskiego, Drzewo Opowieści:

12:00 – animacje dla dzieci, warsztaty kulinarne i plastyczne

Amfiteatr im. Stanisława Hadyny:

15:00 – spektakl dla dzieci Cyrk Leśnych Robaczków; koncert dla dzieci Centrum Uśmiechu „Poznajemy to co jemy” 

– koncert: Kasia&Błażej i Przyjaciele

źródło: Miasto Wisła

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt