Dni Węgierskiej Górki 2024 – Gwiazdami Lanberry i Sonbird – Program

foto: Lanberry

W drugi weekend sierpnia, dokładnie 10-11 sierpnia 2024 roku, mieszkańcy Węgierskiej Górki oraz całego Powiatu Żywieckiego będą mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu kulturowym – XXXI Dniach Gminy Węgierska Górka oraz Dniach Powiatu Żywieckiego. To jedno z najważniejszych i największych wydarzeń w regionie, które co roku przyciąga setki osób.

Koncert Lanberry i Pokaz Laserowy pierwszego dnia

Pierwszy dzień festiwalu zapowiada się wyjątkowo emocjonująco. Główną atrakcją soboty będzie występ Lanberry – utalentowanej polskiej wokalistki i autorki tekstów, znanej z takich hitów jak “Podpalimy świat”, “Gotowi na wszystko”, “Co ja robię tu” oraz “Dzięki że jesteś”. Lanberry zdobyła szeroką popularność i uznanie, m.in. dzięki udziałowi w jury programu TVP2 The Voice of Poland w latach 2022-2023. Jest również wielokrotnie nominowana do nagrody Fryderyka, co świadczy o jej ogromnym talencie i wkładzie w polską muzykę. Po jej koncercie widzowie będą mieli okazję podziwiać spektakularny pokaz laserowy, który z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Niedzielne Atrakcje: Sonbird, Mam Talent i Regionalna Kuchnia

W niedzielę scenę opanuje zespół Sonbird, pochodzący z Żywca. Ich kariera nabrała tempa w 2018 roku, kiedy wydali singiel “Głodny”, a w 2019 roku z utworem “Niepoważny” brali udział w koncercie „Debiutów” podczas 56. KFPP w Opolu. Pomimo sukcesu debiutanckiej płyty, zespół pozostaje wierny gitarowemu brzmieniu i obecnie pracuje nad swoim drugim albumem.

Niedzielne występy wzbogacą także półfinaliści i finaliści programu Mam Talent – Hulanka i Multivisual. Ich pokaz, łączący elementy cyrku współczesnego, iluzji oraz nowoczesnych rekwizytów multimedialnych, z pewnością zachwyci publiczność.

Ostatnim akcentem każdego dnia imprezy będzie dyskoteka prowadzona przez Radio Bielsko, która dostarczy doskonałej zabawy i pozwoli zakończyć wieczory w rytmach ulubionych przebojów.

Atrakcje Towarzyszące: Piknik Rodzinny i Kuchnia Regionalna

Dni Gminy Węgierska Górka to nie tylko muzyka i pokazy, ale także bogaty program dodatkowych atrakcji. Zaplanowano piknik rodzinny, na którym będzie można skorzystać z animacji, dmuchańców, konkurencji sportowych, stoisk warsztatowych oraz występów lokalnych artystów i zespołów. Dla najmłodszych przygotowane zostanie wesołe miasteczko.

Niedziela będzie szczególnym dniem dla miłośników regionalnej kuchni, gdyż odbędzie się Próbowacka Jodła Beskidzkiego. Gospodynie z całego powiatu zaprezentują swoje kulinarne specjały, co będzie doskonałą okazją do degustacji lokalnych przysmaków.

Dni Węgierskiej Górki 2024 - Program

Szczegółowy program wydarzenia już wkrótce…

dni węgierskiej górki 2024

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt