Dni Samorządu Terytorialnego w Żywcu – Będzie można wypić kawę z burmistrzem

FB: Miasto Żywiec

Dni Samorządu Terytorialnego są wyjątkową okazją, aby bliżej poznać pracę samorządu miejskiego oraz zaangażowanie lokalnych społeczności w życie publiczne. W Żywcu obchody te będą wyjątkowo bogate i zróżnicowane, oferując mieszkańcom szereg interesujących wydarzeń i spotkań. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram obchodów, który pozwoli każdemu zainteresowanemu znaleźć coś dla siebie.

Dni Samorządu Terytorialnego 2024 w Żywcu

24 maja rozpoczynają się obchody Dni Samorządu Terytorialnego w Żywcu od akcji poboru krwi na rynku miejskim. Pod hasłem “Święto Mamy wkrótce mamy, więc krew w darze oddamy”, mieszkańcy będą mieli okazję podzielić się tym cennym darem od godziny 8:00 do 14:00. Również tego dnia o godzinie 12:00 rozpocznie się akcja profilaktyczna pod nazwą “Badamy nie tylko mamy”, która ma na celu podniesienie świadomości na temat raka piersi. Organizatorem jest Żywiecki Klub Amazonek.

24 maja o godzinie 17:00 w Żywieckiej Bibliotece Samorządowej odbędzie się spotkanie autorskie z Jędrzejem Pasierskim, które z pewnością przyciągnie miłośników literatury. Od 24 do 26 maja miłośnicy turystyki będą mogli wziąć udział w VIII Rajdzie Turystycznym MONTE LANCKORONA, odbywającym się w godzinach 8:00-17:00.

Dzień później, 25 maja, Miejskie Centrum Kultury w Żywcu zaprasza na spektakl “Bettina” w wykonaniu Teatru K, który rozpocznie się o godzinie 18:00. Natomiast 26 maja od 11:00 do 17:00 na Placu między Zamkami w Parku Habsburgów odbędzie się XXIV Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki, gdzie mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w różnorodnych pokazach i warsztatach.

26 maja o godzinie 17:00 na żywieckim rynku odbędzie się spotkanie ze zwycięzcą Ninja Warrior Polska, który poprowadzi sprawnościowy challange. Będzie to doskonała okazja, aby zobaczyć na żywo mistrza w akcji i spróbować swoich sił w wyzwaniach sportowych.

27 maja o godzinie 9:30 Miejskie Centrum Kultury w Żywcu organizuje motywacyjne warsztaty z Pawłem Żyglińskim pod nazwą “Akcja Inspiracja”. To wydarzenie skierowane jest do osób poszukujących inspiracji i motywacji do działania.

27 maja w godzinach 13:00-15:00 mieszkańcy Żywca będą mieli wyjątkową okazję do rozmowy przy kawie z burmistrzem miasta. Spotkanie odbędzie się przed Ratuszem i będzie doskonałą szansą do poruszenia bieżących spraw miejskich oraz ważnych tematów dla społeczności lokalnej.

Dni otwarte Urzędu Miejskiego oraz spółek miejskich rozpoczną się 27 maja i potrwają do końca miesiąca. Harmonogram jest następujący:

  • 27 maja 10:00-13:00 Urząd Miejski w Żywcu
  • 28 maja 10:00-13:00 Spółka Ekoterm
  • 29 maja 10:00-13:00 Spółka MPWiK
  • 31 maja 10:00-12:00 Spółka Beskid Żywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt