Dni Gminy Węgierska Górka 2023 – znani już są tegoroczni artyści

Dni Węgierskiej Górki 2023

W pierwszy weekend sierpnia odbędzie się jubileuszowa, już 30 edycja “Dni Gminy Węgierskiej Górki”. Organizatorzy ogłosili artystów tegorocznej imprezy. 

XXX Dni Gminy Węgierskiej Górki 2023

Gmina Węgierska Górka wraz z Ośrodkiem Promocji Gminy Węgierska Górka zaplanowali tegoroczną edycję na 4-5 sierpnia b.r. Jak poinformowali w mediach społecznościowych:

“Jubileuszowe Dni Gminy Węgierska Górka będą świetną okazją do wspólnego świętowania oraz podsumowania wielu lat działalności kulturalnej. Będzie to niewątpliwie święto całej lokalnej społeczności, a także organizacji i przedsiębiorców działających na terenie gminy.”

Wiadomo też kto pojawi się na tegorocznej, jubileuszowej edycji Dni Gminy Węgierskiej Górki. 

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów

Urodził się 30 maja 1950 roku w Lublinie i z tym miastem związał się na stałe. W 1969 roku z Krzysztofem Brozim i Januszem Pędziszem, założył zespół Budka Suflera. Charakterystyczny, mocny głos Krzysztofa Cugowskiego szybko został dostrzeżony.

W 1974 roku Budka Suflera nagrała swój pierwszy utwór, „Sen o dolinie” i przebojem wdarła się na radiowe listy i do świadomości słuchaczy. Największym sukcesem komercyjnym zespołu była płyta “Nic nie boli, tak jak życie”, której sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy. Dzięki temu, w listopadzie 1999, zespół wystąpił w sali Carnegie Hall w Nowym Jorku.

W 2014 roku Krzysztof Cugowski został odznaczony przez prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski nadanym za wybitne zasługi dla polskiej kultury i za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej. Natomiast w maju 2020, z rąk ministra kultury, otrzymał najwyższe odznaczenie państwowe w dziedzinie kultury i sztuki, złoty medal “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Od 2015 do maja 2018 roku Krzysztof Cugowski współpracował z synami Piotrem
i Wojtkiem, czego efektem był niezwykły, rodzinny projekt Cugowscy. Ich wspólny album pt. „Zaklęty krąg” uzyskał status złotej płyty. W tym czasie wokalista koncertował ze światowej sławy sopranistką – Aleksandrą Kurzak oraz z plejadą polskich artystów.

Od 2017 roku Krzysztof Cugowski niezmiennie występuje i nagrywa w towarzystwie Zespołu Mistrzów złożonym z wybitnych muzyków: Jacek Królik (gitara), Cezary Konrad perkusja), Robert Kubiszyn (gitara basowa), Tomasz Kałwak (instrumenty klawiszowe). Współpraca zaowocowała już ponad setką niezwykłych koncertów i wyjątkowym jubileuszowym albumem 50/70 Moje Najważniejsze. Krążek jest z jednej strony podsumowaniem pięciu dekad artysty na scenie, a z drugiej otwiera nowy rozdział w jego muzycznej podróży. W tej chwili Zespół nagrywa krążek z premierowymi utworami. Nowe wydawnictwo zapowiada utwór “Panaceum” z muzyką Roberta Kubiszyna i słowami Andrzeja Mogielnickiego.

Kasia Kowalska

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jedna z najbardziej znanych i charyzmatycznych postaci na polskiej scenie muzycznej, na której jest obecna od 26 lat. Jej twórczość od samego początku spotkała się z ogromnym uznaniem zarówno fanów, jak i branży muzycznej. Ma w swoim dorobku wiele prestiżowych nagród, w tym: FRYDERYKI, SUPERJEDYNKI, STATUETKĘ MTV EUROPEAN MUSIC AWARDS „DLA NAJLEPSZEGO POLSKIEGO ARTYSTY” ORAZ PONAD MILION SPRZEDANYCH PŁYT.

Każdy jej album pokrył się platyną lub złotem. W 2018 roku Katarzyna Kowalska wydała nowy album pn. „AYA”. Otrzymała za niego złotą płytę oraz dwie nominację do Fryderyków.

Podczas koncertów nie brakuje największych przebojów artystki, takich jak:
“PROWADŹ MNIE”, “ANTIDOTUM”, “A TO CO MAM”, “SPOWIEDŹ”, “BYĆ TAK BLISKO”, „OTO JA”, “CO MOŻE PRZYNIEŚĆ NOWY DZIEŃ”, “COŚ OPTYMISTYCZNEGO”, “TO CO DOBRE”, A TAKŻE NAJNOWSZYCH: „AYA” CZY “ALANNAH”.
Dni Węgierskiej Górki 2023

foto: Żywiec Nasze Miasto

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Dni Kęt 2023 – PROGRAM

W czerwcowy weekend odbędą się Dni Kęt na Bulwarach nad Sołą oraz na placu przed Domem Kultury. Czekać będzie wiele

Reklama

Przewiń do góry