Diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych – pomogli dzieciom w Kolumbii

foto. Diecezja Bielsko-Żywiecka

Diecezjalne spotkanie bielsko-żywieckich Kolędników Misyjnych odbyło się 28 stycznia 2024 roku w parafii Chrystusa Króla w Chybiu. Wydarzenie zgromadziło około 150 młodych osób z różnych miejscowości na terenie diecezji, które włączyły się w kolędowanie na rzecz dzieci z Kolumbii.

Biskup Roman Pindel dziękuje Kolędnikom Misyjnym

Podczas spotkania, biskup Roman Pindel podziękował młodym kolędnikom za ich zaangażowanie i pomoc dzieciom w Kolumbii. To gest solidarności i wsparcia dla potrzebujących, który zyskuje coraz większe znaczenie w naszym społeczeństwie.

Bp. Roman Pindel i Ks. Janusz Talik foto. Diecezja Bielsko-Żywiecka

Misyjna symbolika przekazana przez ks. Janusza Talika

Z kolei Ks. Janusz Talik, referent ds. misji, przybliżył uczestnikom wydarzenia symbolikę “torby” misjonarza. Biblia, jako znak głoszenia wiary, apteczka symbolizująca gotowość do niesienia pomocy ciału człowieka oraz zeszyt, reprezentujący troskę o rozwój intelektualny, były przedstawione jako narzędzia misyjne. To ważne przesłanie, które skierowane jest nie tylko do uczestników spotkania, ale również do wszystkich, którzy chcieliby być misjonarzami poprzez codzienne życie.

Radosne spotkanie i kolędowanie z misjonarzami z Żywca i Bielska-Białej

Podczas niedzielnego spotkania dzieci z parafii Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu, pod kierunkiem serafitki s. Anety, przedstawiły radosną scenkę misyjną. Po niej został zaprezentowany filmik ukazujący tegoroczne kolędowanie, zawierający również pozdrowienia od ks. Macieja Będzińskiego, dyrektora krajowego Papieskiego Dzieła Misyjnego oraz od bielsko-żywieckich misjonarzy: s. Bonawentury z Boliwii, ks. Grzegorza Drewniaka i ks. Krzysztofa Dybała z Tanzanii. Nie zabrakło również krótkiego wystąpienia uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chybiu. Całą uroczystość przeplatało kolędowanie, które poprowadziła schola parafialna „Bliżej Nieba” z Chybia. 

W wydarzeniu wzięło udział 150 osób z dziewięciu różnych miejscowości. Pojawiły się grupy kolędnicze reprezentujące Chybie, Oświęcim, Żywiec, Ochaby, Skoczów, Rudzicę, Cieszyn Krasną oraz bielskie Aleksandrowice.

Kolędnicy Misyjni - co to jest?

„Kolędnicy Misyjni” to coroczna akcja organizowana przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci w okresie Bożego Narodzenia. Jej celem jest głoszenie przesłania radości i pokoju. Idea wywodzi się z ludowej tradycji kolędowania. Wydarzeniu towarzyszy zbiórka pieniędzy, które w całości są przeznaczone na pomoc dzieciom w wybranych częściach świata.

W ubiegłym roku wraz z innymi ofiarami PDMD w Polsce udało się zebrać ponad 2 mln. zł. Środki te za pośrednictwem Dykasterii ds. Ewangelizacji dotarły do 9 państw, tj. Etiopii, Malawi, Nigerii, Rwandy, Tanzanii, Peru, Indii, Libanu, Papui-Nowej Gwinei. Dzięki uzyskanym funduszom zrealizowano 79 projektów proedukacyjnych i prozdrowotnych dla dzieci z ubogich krajów.

Zebrane przez kolędników środki zostaną w tym roku przekazane na materialną pomoc dla potrzebujących dzieci w Kolumbii.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt