Czy zostanie wybudowana obwodnica do Szpitala w Żywcu? Jest plan i wstępne koncepcje.

obwodnica do szpitala w żywcu

Wczoraj na antenie Radia Bielsko gościem był wicestarosta żywiecki Stanisław Kucharczyk, który poruszył temat dotyczący planów budowy nowej obwodnicy w Żywcu. Głównym celem tej inwestycji jest doprowadzenie do budowy łącznika-obwodnicy, który miałby rozwiązać trudności związane z dojazdem do Szpitala.

Obwodnica w Żywcu: Plan dla Łącznika do Szpitala

Szpital w Żywcu to kluczowy punkt opieki medycznej dla mieszkańców regionu. Jednak istniejące trudności z dojazdem i ograniczona przepustowość dróg prowadzących do szpitala sprawiają, że dostęp do opieki zdrowotnej może być utrudniony, zwłaszcza w sytuacjach nagłych. W odpowiedzi na ten problem władze powiatu żywieckiego postanowiły podjąć działania w celu zbudowania nowej obwodnicy.

Trzy Koncepcje Przygotowane przez Zarząd Powiatu Żywieckiego

W ramach przygotowań do budowy obwodnicy, zarząd powiatu żywieckiego opracował trzy różne koncepcje. Pierwsza koncepcja zakłada wybudowanie łącznika z ronda przy Browarze w Żywcu, druga proponuje stworzenie ronda zjazdowego z drogi ekspresowej, natomiast trzecia zakłada wybudowanie łącznika bezpośrednio z drogi ekspresowej

“Chcemy aby od ronda przy Browarze w Żywcu, ronda zjazdowego z drogi ekspresowej lub bezpośrednio z drogi ekspresowej powstał łącznik w kierunku Pól Lisickich nowego szpitala w Żywcu. Trzy koncepcje mamy przygotowane. Decyzją zarządu powiatu żywieckiego daliśmy zielone światło, aby projekt przygotować i złożyć w ramach dofinansowania z funduszu Polski Ład.”- mówił na antenie Radia Bielsko, wicestarosta żywiecki Stanisław Kucharczyk. 

Finansowanie Projektu

Budowa nowej obwodnicy to ambitny projekt, który wymaga znacznego wsparcia finansowego. Na szczęście, dzięki programowi Polski Ład, inwestycje infrastrukturalne takie jak ten łącznik-obwodnica mogą otrzymać znaczne dofinansowanie. Szacuje się, że koszt budowy wynosić będzie około ćwierć miliarda złotych, ale potencjalne korzyści dla społeczności są bez wątpienia tego warte.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Źródło: Radio Bielsko

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry