Czy zostanie przywrócone całodobowe oświetlenie miasta? Będą dodatkowe pieniądze.

Bielsko-Biała nocą
foto: naddachami.pl

Brak oświetlenia ulicznego w godzinach nocnych to nie tylko problem estetyczny, ale także zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców. Radni klubu Niezależni.BB wystosowali wniosek do Prezydenta Bielska-Białej. 

Pozytywne skutki dla mieszkańców w związku z całodobowym oświetleniem miasta

Całodobowe oświetlenie miasta przyniesie liczne korzyści mieszkańcom Bielska-Białej. Przede wszystkim, zwiększy poczucie bezpieczeństwa. Ciemne i nieoświetlone ulice sprzyjają powstawaniu niebezpiecznych sytuacji, a także działaniom wandali.

Poprawi również jakość życia – możliwość swobodnego poruszania się po mieście o każdej porze dnia i nocy sprawi, że nasze codzienne aktywności staną się łatwiejsze i bardziej komfortowe.

Całodobowe oświetlenie miasta otworzy również drzwi dla rozwoju aktywności kulturalnych i społecznych. Imprezy i wydarzenia będą mogły odbywać się również wieczorem, przyciągając mieszkańców i turystów. Dzięki temu nasza miasto stanie się jeszcze bardziej żywym i dynamicznym miejscem, a lokalna społeczność będzie miała więcej okazji do integracji i wspólnych inicjatyw.

klub Niezależni.BB wystosował interpelację do prezydenta miasta

Warto podkreślić, że przywrócenie całodobowego oświetlenia nie było by obciążeniem dla budżetu miasta. Do końca 2023 roku do kasy miasta wpłynie 45 mln zł jako uzupełnienie subwencji ogólnej. W związku z tym radni klubu Niezależni.BB złożyli wczoraj wniosek o przygotowanie przez Prezydenta Miasta zmian w budżecie na bieżący rok, które spowodują wznowienie całodobowego oświetlenia ulicznego na terenie Bielska-Białej.

Szanowny Panie Prezydencie, w związku z informacją, że do końca 2023 roku do kasy miasta wpłynie 45 mln zł jako uzupełnienie subwencji ogólnej, wnosimy o przygotowanie przez Prezydenta Miasta zmian w budżecie na bieżący rok, które spowodują wznowienie całodobowego oświetlenia ulicznego na terenie Bielska-Białej. Obowiązek dziesięcioprocentowych oszczędności w zużyciu energii, narzucony na jednostki samorządu terytorialnego, zgodnie z Ustawą z dnia 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej, należy utrzymać jedynie w odniesieniu do budynków i instytucji komunalnych. – czytamy w interpelacji

Źródło: Niezależni.BB

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry