Czy wrócą do nas upały? Ogłoszono pogody długoterminowe na resztę wakacji

foto. domki-zarzecze.pl

Ostatnie dni nie sprzyjają miłośnikom letniej aury. Polska została opanowana przez deszcz i chłodne powietrze. Termometry nie wykazują wielkich wskazań, a wielu z nas zastanawia się, czy jeszcze wrócą upały. Postanowiliśmy przyjrzeć się prognozom długoterminowym aż do września, aby dowiedzieć się, czego możemy się spodziewać.

Pogoda w pierwszych dniach sierpnia 2023 nas nie rozpieszcza

Termometry wskazują niewiele ponad 20 stopni Celsjusza. W niektórych regionach Polski, zwłaszcza wieczorami, jest jeszcze chłodniej. Spora liczba osób zastanawia się, kiedy wrócą upały i czy w ogóle doczekamy się prawdziwego lata. 

Zapoznaliśmy się z prognozami długoterminowymi na sierpień i wrzesień 2023 roku. Niestety, dla miłośników upałów mamy nieco przygnębiające wieści. Według prognoz serwisu interia.pl, pogoda w drugiej połowie sierpnia ma się nieco ustabilizować. Spodziewamy się powrotu słońca i nieco cieplejszych dni, ale temperatury nie będą oszałamiające. Przewidywane maksymalne wartości termometrów nie przekroczą 25 stopni Celsjusza. Wiele osób z utęsknieniem czeka na upały, jakie miały miejsce niejednokrotnie w czerwcu czy lipcu, lecz niestety, prawdopodobnie nie doświadczymy ich już w tym roku.

Jak wyglądać będzie wrzesień

Na początku września możemy spodziewać się miłych temperatur, wynoszących nadal ponad 20 stopni Celsjusza. Słońce powinno nadal nas rozpieszczać, co ucieszy wielu. Jednakże, im bliżej połowy września, tym prognozy stają się mniej optymistyczne. Dane historyczne z serwisu pogodajutro.com wskazują, że po 15 września temperatury powoli zaczną spadać poniżej 20 stopni Celsjusza, a opady deszczu będą pojawiały się coraz częściej. 

Niektórzy z nas mogą czuć pewien niedosyt, gdy dowiadują się, że tegoroczne lato nie przyniesie już wielkich upałów. Jednak warto zauważyć, że prognozy pogody mogą się zmieniać, a to, co obecnie przewidują eksperci, nie musi być ostatecznym rozwiązaniem. Klimat jest zmienny, a prognozy długoterminowe zawsze niosą ze sobą pewne ryzyko niedokładności.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry