Czy będzie więcej połączeń na linii Żywiec – Kraków? Poseł Koperski Interweniuje.

Mieszkańcy Żywiecczyzny od dłuższego czasu zmagają się z problemem braku wystarczającej liczby przejazdów pociągów między Żywcem, a Krakowem. Jest to kwestia o dużej wadze dla lokalnej społeczności, która coraz liczniej zwraca się z prośbą o interwencję do Biura Poselskiego Przemysława Koperskiego.

Zwiększenie częstotliwości przejazdów na linii Żywiec - Kraków

Jednym z głównych pytań, które Przemysław Koperski skierował do Prezesa Zarządu PKP Intercity, dotyczyło planów zwiększenia częstotliwości przejazdów na linii Żywiec – Kraków. Mieszkańcy Żywiecczyzny oczekują lepszego dostępu do Stolicy Małopolski, dlatego jest to istotne dla lokalnej społeczności.

Problem rzadkich przejazdów pociągów na linii Żywiec – Kraków ma negatywny wpływ na rozwój społeczno- gospodarczy regionu Żywca z kilku powodów. Przede wszystkim utrudnia to mobilność mieszkańców, zarówno w kontekście dojazdu do pracy lub na uczelnie, jak i korzystania z usług i atrakcji dostępnych w Krakowie. Mieszkańcy Żywca i okolicznych miejscowości napotykają trudności w organizacji swoich codziennych obowiązków, a także w utrzymaniu kontaktów towarzyskich i rodzinnych ze względu na niską częstotliwość kursów kolejowych do Krakowa. Ponadto, zwiększenie dostępności transportu kolejowego z pewnością mogłoby zwiększyć atrakcyjność oferty turystycznej całego regionu. – pisze Poseł Koperski

Parlamentarzysta podjął przedmiotową interwencję w związku z inicjatywą Marcina Twardysko – dziennikarza i lokalnego aktywisty społecznego, który w ostatnim czasie sygnalizował problem rzadkich przejazdów pociągów.

O co jeszcze zapytał poseł?

Kolejnym pytaniem postawionym przez posła Koperskiego było, czy PKP Intercity wykorzysta rozbudowywaną infrastrukturę kolejową do rozszerzenia przejazdów na linii PR 34703 Pilsko – Zwardoń. Ta inwestycja miałaby ogromne znaczenie dla mieszkańców, ponieważ umożliwiłaby im bezpośrednie podróże z Żywca do Zwardonia.

Przemysław Koperski nie zapomniał również o kwestii atrakcyjności oferty przewozowej PKP Intercity dla mieszkańców Żywca i okolic. Zapytał Prezesa Zarządu o planowane działania mające na celu poprawę tej sytuacji.

Ostatnim pytaniem, które Przemysław Koperski zadał PKP Intercity, dotyczyło konsultacji z lokalnym samorządem i Stowarzyszeniem Kolej Beskidzka w celu ustalenia oczekiwań mieszkańców w zakresie oferty przewozowej.

Źródło: materiały nadesłane

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry