Coroczna zbiórka żywności dla najbardziej potrzebujących.

zbiórka żywności żywiec
Close-up detail of a man shopping in a supermarket

2-3 grudnia 2022 roku (piątek, sobota), Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej we współpracy z Caritas Polska zorganizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych na terenie diecezji dwudziestą pierwszą zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, Pomagam!”.

„Święta Bożego Narodzenia to bardzo ważny czas, kiedy każdemu potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Poprzez prosty gest możemy pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami” – przypomina diecezjalna Caritas.

Podczas zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, które trafią do najbardziej potrzebujących.

Poprzednia, wielkanocna zbiórka „Tak, Pomagam!”, była prowadzona m.in. w sklepach sieci Biedronka, Lidl, Carrefour, Kaufland, Netto i wielu innych. Do koszy ustawionych za liniami kas trafiły artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu – cukier, olej, kasze, ryż, makaron, czekolada, ciastka, cukierki, herbata, kawa, itp.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt