Co z obiecanym kwadransem darmowego parkowania? Burmistrz Antoni Szlagor wyjaśnia

W trakcie gorącej kampanii wyborczej na fotel burmistrza Żywca, obietnice dotyczące darmowego parkowania były jednym z głównych tematów. Antoni Szlagor, wybrany na stanowisko burmistrza, skusił mieszkańców darmowym pierwszym kwadransem postoju w płatnej strefie. Jednak, jak przedstawia się obecna sytuacja z realizacją tych zapowiedzi?

Radio Bielsko, podczas spotkania z Antonim Szlagorem, zadało pytanie o wprowadzenie darmowego pierwszego kwadransew parkowania. Burmistrz Żywca wyjaśnił, że choć obietnica ta zostanie spełniona, proces jej wdrożenia nie jest natychmiastowy. Konieczne są zmiany w regulaminie strefy, które wymagają akceptacji Rady Miejskiej, oraz przygotowania techniczne.

Wprowadzenie darmowego pierwszego piętnastu minut parkowania w płatnej strefie może być korzystne zarówno dla mieszkańców, jak i dla przyjezdnych którzy potrzebują zaparkować na kilka minut. Jednakże, jak podkreśla burmistrz, proces ten wymaga czasu i staranności w przygotowaniach zarówno administracyjnych, jak i technicznych.

Warto przypomnieć, że strefa płatnego parkowania w Żywcu funkcjonuje od jesieni 2022 roku. Aktualne opłaty za postój różnią się w zależności od czasu parkowania, sięgając od 1,50 zł za pół godziny do 2,50 zł za pierwszą godzinę i 3,50 zł za trzecią godzinę.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry