Ciuch w ruch

Wszystkich, którzy chcą odświeżyć swoją garderobę, Galeria Bielska BWA zaprasza do udziału w bezpłatnej wymianie ubrań w Willi Sixta. Część odzieży będzie można przekazać dla potrzebujących z Ukrainy. Akcja Ciuch w ruch odbędzie się 17 i 18 września w godzinach 10.00 – 18.00 w Willi Sixta.

Zbliżająca się jesień to dobra pora, aby przejrzeć swoje szafy i oddać nieużywaną odzież. Akcja wymiany ubrań w Willi Sixta wychodzi naprzeciw wszystkim, którzy cenią sobie wartości zero waste: zamiast wyrzucać ubrania, można oddać je potrzebującym lub wymienić się na zasadzie barteru z innymi osobami. To oszczędność surowców i pieniędzy, a zarazem okazja do znalezienia wyjątkowych ubrań.

Udział w akcji Ciuch w ruch jest bardzo prosty. Wystarczy przyjść do Willi Sixta w dniach 17 lub 18 września, między 10.00 a 18.00. Każdy uczestnik powinien przynieść swoje ubrania – ważne, aby były czyste i w dobrym stanie. Następnie można do woli wymieniać się z innymi uczestnikami, samodzielnie ustalając zasady wymiany. Trzeba jedynie pamiętać, że nie można pobierać żadnych opłat. Wszystkie szczegóły znajdują się w regulaminie na stronie internetowej https://galeriabielska.pl/wydarzenie/ciuch-w-ruch-w-willi-sixta.

Ponadto część przyniesionych ubrań będzie można przekazać do specjalnych pojemników przeznaczonych dla osób z Ukrainy, które uciekając przed wojną nie zawsze miały czas i możliwości, aby zabrać ze sobą odzież na jesień i zimę. Pamiętajmy o nich i zostawmy kurtki, płaszcze czy spodnie, które być może nie pasują już do naszego stylu, ale mogą wciąż służyć innym osobom.

Galeria Bielska BWA od wielu miesięcy aktywnie wspiera działania pomocowe na rzecz osób z Ukrainy, organizując m. in. Świetlicę im. Kateryny Biłokur, warsztaty czy aukcję sztuki na rzecz Ukrainy. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej BWA i mediów społecznościowych, aby być na bieżąco z organizowanymi przez placówkę wydarzeniami.

źródło UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt