Ciekawostki o rodzinie Habsburgów już jutro w TVP

całkiem niezła historia rodzina habsburgów
foto: TVP

2 listopada w Krypcie Habsburgów, Księżna Alicja, arcyksiążę Karol Olbracht i ich syn Karol Stefan zostali symbolicznie pochowani, a ziemia z ich szwedzkich grobów zagościła w rodzinnej krypcie. To jedno z wielu fascynujących wydarzeń związanych z tą znamienitą rodziną, które odkryjemy w najnowszym materiale telewizyjnym.

Pochówek w Krypcie Habsburgów

Historia Krypty Habsburgów ma swój unikalny rozdział datowany na 2 listopada. Tego dnia, ziemia z grobów księżnej Alicji, arcyksięcia Karola Olbrachta i ich syna Karola Stefana, usytuowanych w odległej Szwecji, została symbolicznie złożona w rodzinnej krypcie. To wydarzenie otwiera nowy rozdział w już bogatej historii tej wybitnej dynastii.

Ponadto, Kaplica Matki Boskiej Częstochowskiej w Konkatedrze NNMP stała się świadkiem ważnego momentu. Odznaczenia, przyznane pośmiertnie przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, zawisły w tej świątyni dla księżnej Alicji i arcyksięcia Karola Olbrachta. To wyjątkowe wyróżnienie podkreśla znaczenie ich dziedzictwa.

Emisja programu w TVP "Całkiem Niezła Historia"

Całą historię rodziny Habsburgów poznacie dzięki red. Michalinie Maciejewskiej, która przygotowała materiał na temat żywieckich Habsburgów. Emitowany będzie w programie “Całkiem Niezła Historia”, cyklu reporterskim tworzonym przez doświadczonych dziennikarzy z Oddziałów TVP. Emisja już jutro, w niedzielę 12 listopada o 7.45 i o 22.00 na TVP3.

“Całkiem Niezła Historia” to więcej niż tylko program. To podróż po małych ojczyznach, z dala od głównych ulic i autostrad. Warto zjechać z utartego szlaku, by odkryć z pozoru zwyczajne życie społeczności na uboczu. Ten cykl reporterski pozwala zrozumieć specyfikę i klimat małych ojczyzn, ukazując lokalnych liderów, zapomnianych artystów i animatorów kultury.

W materiale przygotowanym przez red. Maciejewską o żywieckich Habsburgach, odkryjecie nie tylko historię symbolicznego pochówku, ale również intrygujące fakty z życia tej znakomitej rodziny. Przedstawione wydarzenia to jedynie wierzchołek góry lodowej. Zobaczycie, jak historia Habsburgów splata się z historią małych społeczności.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt