Chcą poprawić estetykę miasta. Znikną zniszczone i oszpecone mury. | Bielsko-Biała

foto. BKS 'STAL' Bielsko-Biała

Bielsko-Biała jest znana ze swojego bogatego dziedzictwa kulturowego, urokliwego krajobrazu oraz piłki nożnej. Dzięki inicjatywie “Malujemy Bielsko-Białą”, którą zainicjowali kibice BKS Stal, z miasta znikać będą ”zniszczone i oszpecone mury”.

Kibice BKS Stal wychodzą do mieszkańców miasta z inicjatywą zdobienia murów i ścian malunkami, które w sposób pozytywny promować będą klub BKS „STAL”, a także Bielsko-Białą. Inicjatywa ta, poza walorami promocyjnymi, ma również na celu poprawę estetyki naszego miasta.

Zaniedbane mury i zniszczone ściany, które niestety występują w wielu zakątkach miasta, nie dodają uroku naszym miejskim krajobrazom. Inicjatywa “Malujemy Bielsko-Białą” ma na celu odwrócenie tego stanu rzeczy poprzez wprowadzenie koloru i sztuki do naszej przestrzeni miejskiej.

Kibice BKS Stal nie działają w izolacji. Zwracają się z prośbą do mieszkańców Bielska-Białej, bielskich spółdzielni mieszkaniowych, przedsiębiorstw oraz wszelkich innych podmiotów, o udostępnienie na potrzeby akcji ścian, murów i innych powierzchni, które mogłyby być wzbogacone kolorowymi obrazami.

Malunki wykonywane są przez osoby mające doświadczenie i umiejętności w tworzeniu legalnego graffiti na najwyższym poziomie, a projekt każdego wykonanego dzieła analizowany jest przed rozpoczęciem realizacji z podmiotem, do którego należy dana powierzchnia. Prace finansowane są przez kibiców i tworzone są ze względu na przywiązanie do klubu i regionu. – zaznaczają inicjatorzy akcji

Jeśli jesteś mieszkańcem Bielsko-Białej, przedstawicielem spółdzielni mieszkaniowej lub właścicielem powierzchni, którą można ozdobić muralami, swoje propozycje można kierować na adres e-mail: malujemy.bielsko.biala@gmail.com.

”Z góry dziękujemy za wszystkie wiadomości. Zachęcamy również do udostępniania tego pisma, by wieść o tej szczytnej inicjatywie, rozniosła się jak najszerzej. Uczyńmy nasze miasto jeszcze piękniejszym!” – piszą inicjatorzy akcji

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt