Charytatywny Turniej Siatkówki – Wsparcie dla Kacpra z Bielska-Białej

fot. Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Już po raz szósty odbędzie się emocjonujący Charytatywny Turniej Siatkówki – „Gramy dla Kacpra”. To nie tylko okazja do sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim szansa na wsparcie dla 16-letniego Kacpra Pysia, który codziennie stawia czoła trudom związanym z niepełnosprawnością.

Kacper Pyś mimo codziennych trudności walczy o lepsze jutro

Kacper ma 16 lat i mieszka z rodzicami w Bielsku-Białej. Chłopak urodził się z niepełnosprawnością sprzężoną: małogłowiem, wadą OUN i wadą serca. To wszystko sprawia, że codzienność jego i jego rodziców jest ogromnym wyzwaniem. Kacper przeszedł dwie operacje serca i kardiologiczny zabieg poszerzenia tętnicy płucnej przez wstawienie stentu. Choruje również na lekooporną padaczkę.

Chłopak nie chodzi samodzielnie, nie mówi, potrzebuje stałej opieki, a także profesjonalnej rehabilitacji, która pozwala utrzymywać go w dobrej formie. Rodzice Kacpra starają się wspomóc go na drodze do poprawy jakości życia, usprawniania i usamodzielniania, ale to wiąże się z ogromnymi kosztami. Będzie można ich wesprzeć 11 lutego podczas Charytatywnego Turnieju Siatkówki.

Sportowe emocje i wsparcie dla Kacpra z Bielska-Białej

Charytatywny Turniej Siatkówki to nie tylko sportowe emocje, ale także solidarność i wsparcie dla potrzebujących. Wydarzenie, które odbędzie się 11 lutego w hali pod Dębowcem, to niezwykła okazja, aby pokazać, że mała rzecz potrafi zdziałać wiele. Wszystkie zebrane środki będą przeznaczone na pomoc Kacprowi Pysiowi, chłopcu z Bielska-Białej, który zmagając się z niepełnosprawnością, potrzebuje wsparcia w codziennej rehabilitacji i leczeniu.

Turniej, który rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do godziny 16:00, przyniesie wiele atrakcji dla wszystkich uczestników. Od turnieju siatkówki po emocjonujący mecz towarzyski uczniów i rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 28. Nie zabraknie także animacji, pokazów akrobatyki sportowej oraz licznych gier i zabaw dla najmłodszych. To wydarzenie, które łączy w sobie sport, zabawę i dobroczynność.

Patronat nad wydarzeniem objął prezydent miasta Jarosław Klimaszewski.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt