Cała Polska smaży pączki 2024 – przed nami wielka akcja charytatywna!

fot. FB Cała Polska Smaży Pączki/Okiem Fotoreportera

Trzecia edycja wielkiej ostatkowej akcji charytatywnej, “Cała Polska Smaży Pączki”, zbliża się wielkimi krokami. To wyjątkowe wydarzenie, której celem jest zbieranie funduszy na wsparcie dzieci z różnymi schorzeniami i chorobami. W tym roku naszą pomoc potrzebują Teoś, Maja, Michał i Natalka. Akcja odbędzie się w kilkunastu miejscowościach, z wielkim finałem na Żywieckim rynku.

Cała Polska Smaży Pączki - jak to się zaczęło?

W lutym 2022 roku, z inicjatywy Zespołu Regionalnego „Magurzanie” z Łodygowic, zdecydowano wesprzeć zaciekłą walkę małego Wiktorka Szczechowiaka z ciężką chorobą, jaką jest SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Z tej potrzeby powstał pomysł na zorganizowanie akcji charytatywnej „Cała Polska smaży pączki”, której hasłem był „Pączek dla Wiktorka”. Wspólne smażenie pączków i pieczenie słodkości okazało się strzałem w dziesiątkę! W 2023 roku akcja ponownie zakończyła się wielkim sukcesem, na której skorzystała trójka kolejnych dzieciaków z Żywiecczyzny: Lenka Kuźmińska, Mikołaj Bąk i Ola Drobisz. W tym roku na naszą pomoc liczą Teoś, Maja, Michał i Natalka.

Teodor Mojżeszek - Walka o Zdrowie Serca

Teodor Mojżeszek, niespełna czteroletni mieszkaniec Żywca, zmaga się z wrodzoną wadą serca, znanej jako Tetrallogia Fallota, oraz z zespołem di George’a. Teoś potrzebuje ciągłej opieki specjalistów, rehabilitacji, terapii logopedycznej i leczenia, aby poprawić swoje zdrowie i osiągnąć większą samodzielność. Każde wsparcie finansowe stanowi dla niego szansę na lepszą jakość życia.

Maja Bąk - Dzielna Dziewczynka z Wadą Stóp

Maja Bąk, dwuipółletnia mieszkańka Żywca, urodziła się z wadą stóp, znanej jako Stopy Końsko Szpotawe (SKS). Oprócz tego Maja zmaga się także z innymi wyzwaniami, takimi jak opóźnienie rozwoju, autyzm, problemy ze słuchem i padaczka. Codzienna intensywna rehabilitacja oraz wsparcie medyczne i ortopedyczne są niezbędne dla jej dalszego rozwoju.

Michał Górny - Walka z Zespołem Nethertona

Michał Górny, mieszkaniec Bielska-Białej urodzony w 2009 roku, zmaga się z rzadkim zespołem Nethertona, chorobą genetyczną wywołaną mutacjami genu SPINK5. Choroba ta powoduje liczne problemy zdrowotne, w tym uszkodzenie skóry, problemy z sercem i nerkami, epilepsję oraz alergie. Michał potrzebuje stałej rehabilitacji, mimo trudności związanymi z nadwrażliwością taktylną.

Natalia Kubień - Rzadka Choroba Genetyczna

Natalia Kubień, dziewięcioletnia mieszkańka Milówki, zmaga się z rzadką chorobą genetyczną znaną jako zespół Aicardiedo-Goutieresa (AGS). Ta choroba zatrzymuje rozwój dziecka, powodując utratę nabytych umiejętności. W Polsce tylko 16 dzieci boryka się z tą trudną do zrozumienia chorobą. Natalia obecnie przejmuje leczenie eksperymentalne w Stanach Zjednoczonych, więc finansowe wsparcie jest teraz niezwykle ważne.

Cała Polska Smaży Pączki 2024 - finał na żywieckim rynku

Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w wyjątkowej akcji charytatywnej “Cała Polska Smaży Pączki 2024”. To nie tylko okazja do wspierania tych wspaniałych dzieci, ale także możliwość spędzenia czasu razem. Finał na Żywieckim rynku, odbędzie się 4 lutego 2024 roku od godz. 11:00 do 15:00.

Dla tych, którzy nie mogą dołączyć osobiście, istnieje możliwość wpłaty na wirtualne konto Fundacji “Serca dla Maluszka” dostępne TUTAJ, które wesprze Teoś, Maję, Michała i Natalkę. Wspólnie możemy uczynić ten dzień niezapomnianym dla tych wyjątkowych dzieci.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt