Porzucone hulajnogi w Żywcu, będą przewożone na parking w innej miejscowości.

Hulajnogi elektryczne zdobywają coraz większe grono zwolenników również wśród mieszkańców miasta Żywiec. Ich zalety są oczywiste – to ekologiczny, szybki i niedrogi środek transportu, idealny do pokonywania krótkich dystansów w zatłoczonych obszarach miejskich. W miarę wzrostu popularności tych praktycznych środków transportu, pojawiły się jednak pewne kwestie wymagające uwagi. Burmistrz Antoni Szlagor postanowił interweniować w tej sprawie.

Hulajnogi Elektryczne w Żywcu

W ostatnich latach hulajnogi elektryczne stały się nieodłącznym elementem krajobrazu polskich miast, również Żywca. Niestety, wraz z ekspansją hulajnóg elektrycznych, pojawiają się również wyzwania związane z brakiem klarownych regulacji i zasad. Wiele miast nie posiada odpowiednich przepisów dotyczących korzystania z tych pojazdów, co prowadzi do chaosu na drogach. Często można spotkać hulajnogi poruszające się po chodnikach, co stanowi zagrożenie dla pieszych, zwłaszcza dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Innym istotnym problemem jest nieodpowiednie parkowanie hulajnóg elektrycznych. Wielu użytkowników pozostawia swoje pojazdy w miejscach niedozwolonych, takich jak chodniki, przeszkadzając w swobodnym poruszaniu się pieszych. To szczególnie kłopotliwe dla osób niepełnosprawnych, które często napotykają na przeszkody uniemożliwiające im dostęp do niektórych miejsc.

Działania podjęte przez Władze

24 lipca w Żywcu powołano zespół mający na celu rozwiązanie problemu związanych z hulajnogami elektrycznymi na ulicach. Obecnie, zgodnie z przepisami prawa w Polsce, zakazanie działalności firm oferujących wynajem hulajnóg nie jest możliwe. Jednakże, burmistrz Żywca polecił komendantowi Straży Miejskiej kontakt z firmą oferującą usługi wynajmu hulajnóg, zaś zespołowi roboczemu opracowanie nowego porozumienia, które pozwoli na to, by działalność ta odbywała się z korzyścią dla mieszkańców.

Doceniam ten rodzaj transportu, jako komunikację bezemisyjną, jednak musimy wypracować takie metody działania, które sprawią, że zarówno jazda, jak i parkowanie tych urządzeń będzie bezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego w naszym mieście. – pisze Burmistrz na Facebooku

Żywec tworzy zespół mający na celu bezpieczne zarządzanie hulajnogami

W odpowiedzi na problem parkowania hulajnóg w mieście Żywiec, powołano specjalny zespół, którego celem jest skuteczne rozwiązanie tej kwestii. Burmistrz miasta, Antoni Szlagor, podkreśla, że kluczowym aspektem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego – zarówno kierowcom, rowerzystom, pieszym, jak i użytkownikom hulajnóg.

Współpraca z mieszkańcami w celu usprawnienia sytuacji

Jednym z kluczowych kroków w radzeniu sobie z problemem źle zaparkowanych hulajnóg jest zaangażowanie mieszkańców miasta. Każdy, kto zauważy nieprawidłowo zaparkowany pojazd, powinien niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby, takie jak straż miejska lub policja. Wspólnie możemy zadbać o to, aby ulice Żywca były bezpieczne i pozbawione zbędnych przeszkód.

Wyznaczony parking dla hulajnóg w Zwardoniu

Aby uporać się z problemem, starosta żywiecki podjął współpracę z firmą, która będzie odpowiedzialna za wywożenie źle zaparkowanych hulajnóg na specjalny parking w Zwardoniu. Ten obszar zostanie wyznaczony specjalnie dla celów przechowywania hulajnóg, które utrudniają poruszanie się po mieście. Za każdy dzień przechowywania pojazdu na tym parkingu naliczana będzie stosowna opłata.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry