Burmistrz Czechowic-Dziedzic ostrzega przed oszustkami!

Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut ostrzega przed oszustkami, które przedstawiają się jako pracownice Urzędu Miejskiego. 

“Dzisiaj do naszego Urzędu dotarła informacja o incydencie, do którego doszło przed godziną 16.00 w czwartek 2 czerwca w naszym mieście. Do starszej mieszkanki przebywającej na terenie swojej posesji podeszły dwie nieznajome, które przedstawiły się jako pracownice Urzędu Miejskiego i próbowały wypytać, czy mieszka sama, czy też w domu zamieszkują jeszcze jakieś inne osoby. Zaskoczona kobieta w pierwszej chwili podjęła rozmowę, jednak – szczęśliwie – dość szybko zreflektowała się aby nie udzielać żadnych informacji i zaalarmowała sąsiadów, którzy następnie powiadomili policję.

Chcę z całą mocą zaznaczyć, że pracownicy Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach nie odwiedzają mieszkańców i nie zadają im pytań dotyczących ilości osób zamieszkujących dane gospodarstwo domowe. Gdyby jednak doszło do wizyty urzędnika w miejscu zamieszkania, to powinien się on wylegitymować, a cel jego wizyty zawsze można zweryfikować dzwoniąc do Urzędu Miejskiego.
W przypadku podobnych sytuacji zalecam szczególną ostrożność i natychmiastowe zgłaszanie tego typu incydentów policji.” pisze, Burmistrz miasta Czechowice-Dziedzice, Marian Błachut.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt