Budowa ronda w Żywcu zmierza ku końcowi. Kiedy finał prac? – [FOTO]

rondo ul. kopernika
foto. FB Adrian Midor

Wielkie zmiany czekają nas w najbliższym czasie, w postaci przebudowy skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 945 Żywiec-Korbielów (ul.Kopernika) oraz drogi powiatowej nr 1428 S Żywiec-Trzebinia-Juszczyna (ul. Isep) na nowoczesne rondo. Przez wiele miesięcy trwały prace, które przekształciły teren nie do poznania.

Planowane efekty inwestycji

Przebudowa obejmuje nie tylko skrzyżowanie, ale również inne istotne elementy, które składają się na całościowe ulepszenie infrastruktury drogowej.

  • Jednym z głównych efektów przekształceń będzie nowa organizacja ruchu. Wprowadzone zmiany mają na celu zminimalizowanie korków i zwiększenie płynności ruchu.
  • Nowe oznakowanie pionowe i poziome będzie odgrywać kluczową rolę w zapewnieniu bezpiecznej nawigacji.
  • Przebudowa przewiduje wprowadzenie nowoczesnego oświetlenia, które nie tylko zapewni odpowiednią widoczność w nocy, ale także podkreśli architektoniczne aspekty ronda. Nowe oświetlenie będzie nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne, przyczyniając się do atrakcyjności terenu.

Jednym z najbardziej zauważalnych efektów inwestycji jest zmiana samego terenu. To, co kiedyś było zwykłym skrzyżowaniem, staje się nowoczesnym rondem, które nie tylko ułatwi ruch, ale również stanie się wizytówką Żywca. Nowa estetyka, zieleń, chodniki dla pieszych – to wszystko tworzy przyjazne i innowacyjne środowisko dla mieszkańców i podróżujących.

Koszt i zakończenie inwestycji

Wartość prac wynosi imponujące 3,7 mln złotych. Jak poinformował nas Powiatowy Zarząd Dróg w Żywcu – jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to prace główne zostaną zakończone w dniu 14 sierpnia 2023 roku, podczas których wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Prace wykończeniowe potrwają jeszcze przez okres 2-3 tygodni. W związku z tym, cała inwestycja zostanie zakończona we wrześniu, co przyniesie ulgę zarówno mieszkańcom, jak i kierowcom przemierzającym ten odcinek dróg.

foto: FB Adrian Midor

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry