Budowa nowego boiska w żywieckim parku pod znakiem zapytania

nowe boisko w żywieckim parku

W lipcu 2022 r. Burmistrz Miasta Żywiec Antoni Szlagor przekazał informację o pozyskaniu środków na modernizację  boiska w żywieckim parku. Dziś inwestycja znajduje się pod znakiem zapytania.

Budowa nowego boiska w parku żywieckim pod znakiem zapytania

Ogłoszony plan budowy nowego boiska zrobił wielkie wrażenie. Dzięki tej przebudowie boisko miało zyskać standardowe wymiary boiska do piłki nożnej, czyli 86,85 x 52,66 metra, nową murawę wraz z podbudową czy system odprowadzający deszczówkę. Nowy obiekt miał również służyć do uprawiania dyscyplin lekkoatletycznych. Plany zakładały budowę nowej bieżni a także sektorów, na których odbywałyby się treningi i zawody z pchnięcia kulą, skoku wzwyż, trójskoku i skoku w dal. Do tego wszystkiego zakładano instalację sztucznego oświetlenia. Inwestycja miała się zakończyć w połowie przyszłego roku. 

Co zatem stoi na przeszkodzie? 

Na antenie Radia Bielsko burmistrz Antoni Szlagor wytłumaczył, że brakuje funduszy na przeprowadzenie prac remontowych. Zakładany koszt inwestycji szacowano na około 2.5 mln. złotych, po przetargu okazało się, że przebudowa obiektu wyniesie o wiele więcej…

“Kiedy składaliśmy wniosek do Polskiego Ładu koszt tej inwestycji był liczony na około 2,5 miliona złotych. Po przetargu okazało się, że koszt to 6,4 miliona. Różnica to ogromne pieniądze, które trzeba by było skądś dołożyć” – mówi burmistrz Antoni Szlagor dla Radia Bielsko. 

Czy przebudowa dojdzie do skutku? Alternatywy są dwie. Pierwsza jest taka, że znajdą się brakujące pieniądze. Burmistrz mówi, że czyni starania w odpowiednich ministerstwach w tym kierunku. A jeżeli się nie uda, boisko może być zamienione na inną inwestycję, także potrzebną mieszkańcom miasta, która zmieści się w pozyskanej kwocie.

foto: FB Antoni Szlagor

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry