Budowa basenu na osiedlu Polskich Skrzydeł – Nowe Rozwiązania i Opóźnienia

Budowa krytego basenu na osiedlu Polskich Skrzydeł przy ul. Tańskiego w Bielsku-Białej nie zostanie ukończona w terminie. Inwestor podjął decyzję o wprowadzeniu nowych rozwiązań do dokumentacji projektowej. Szacunkowy koszt inwestycji wyniesie ponad 60mln złotych.

Nowy basen na Osiedlu Polskich Skrzydeł w Bielsku-Białej

Zgodnie z wydanym pozwoleniem na budowę, Park Edukacji Ekologicznej AQUA będzie składać się z kilku pięter. Na parterze znajdą się różnego rodzaju baseny, takie jak basen pływacki, basen rekreacyjny dla dzieci, basen do nauki pływania oraz basen solankowy. Obiekt zostanie także uzupełniony o siłownię, co zapewni dodatkowe możliwości aktywności fizycznej dla mieszkańców. Na pierwszym piętrze zaplanowano sale wykładowe. Na kolejnej kondygnacji znajdować się będą groty i łaźnie, które będą stanowić miejsce relaksu i regeneracji dla odwiedzających park.

Budynek Parku Edukacji Ekologicznej AQUA będzie imponujący pod względem wysokości, ponieważ najwyższy punkt konstrukcji osiągnie ponad 15 metrów. Ponadto, inwestor przewidział łącznie 119 miejsc postojowych, z czego 53 znajdą się na terenie inwestycji i wzdłuż ulicy Ikara, a kolejne 66 miejsc zostanie zapewnionych w parkingu podziemnym.

Nowy termin zakończenia budowy krytego basenu

Jak podaje portal bielsko.biala.pl – Budowa Parku Edukacji Ekologicznej AQUA jest obecnie opóźniona. Inwestor podjął decyzję o wprowadzeniu nowych rozwiązań do dokumentacji projektowej, co wymaga dodatkowego czasu na opracowanie i wdrożenie tych zmian. Nowy termin oddania basenu do użytku został przesunięty na pierwszą połowę 2026 roku. To już drugie przesunięcie terminu, gdyż pierwotnie basen miał zostać oddany w 2024 roku, a następnie termin ten został przesunięty na drugą połowę 2025 roku.

Przesunięcie terminu oddania basenu na osiedlu Polskich Skrzydeł ma swoje przyczyny. Spółka Aqua podjęła decyzję o uwzględnieniu w dokumentacji projektowej dodatkowych rozwiązań i elementów, które mają na celu stworzenie dodatkowego źródła ciepła dla inwestycji. Zważywszy na rosnące ceny energii, taka inicjatywa jest zrozumiała i ma na celu zapewnienie efektywnego wykorzystania zasobów i minimalizację kosztów eksploatacji basenu w przyszłości.

Szacunki Kosztów Budowy

Według ostatnich szacunków, budowa Parku Edukacji Ekologicznej AQUA pochłonie ponad 60 mln złotych. Warto jednak zaznaczyć, że kosztorys inwestorski nie został jeszcze przygotowany, dlatego dokładne wyliczenia i rozpisanie poszczególnych elementów nie są dostępne. Niemniej jednak, możemy oczekiwać, że inwestycja ta będzie wymagała znaczących nakładów finansowych.

Źródło: bielsko.biala.pl
foto. aqua

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry