BTS Rekord Bielsko-Biała – Czarni Sosnowiec 3:3 (3:1)

W sobotnim meczu Śląskiej Ligi Młodziczek u-13, dziewczyny z Bielskiego Rekordu zremisowały u siebie mimo przewagi po pierwszej połowie.

“KKS Czarni Sosnowiec to marka sama w sobie. Klub, który na przestrzeni długich lat był i jest jednym z najlepszych na wszystkich szczeblach rozgrywek i we wszystkich kategoriach wieku. Dzisiejszy mecz młodziczek między BTS Rekord Bielsko-Biała i Czarnymi był wyrównany i zacięty od początku do końca, były bramki i duże emocje.

Zaskoczyliśmy rywala aktywnością w ataku od samego początku spotkania. Stworzyliśmy kilka doskonałych sytuacji bramkowych i do przerwy prowadziliśmy 3-1. W drugiej odsłonie mecz był dalej bardzo zacięty. Przy stanie trzy do dwóch mieliśmy 100% sytuację, która mogła „zakończyć rywalizację”. Świetny strzał Blanki Rybarskiej wybroniła wybornie bramkarka drużyny przeciwnej. Walczący do końca zespół Czarnych Sosnowiec w ostatniej minucie meczu zdołał doprowadzić do wyrównania trzy do trzech.

Podsumowując, zdobyliśmy jednak kolejny niezwykle cenny punkt w rywalizacji z zespołem ze ścisłej czołówki (w sumie zgromadziliśmy ich już 19 w tej rundzie rozgrywek). Za to wielkie brawa dla zespołu, jak i za konsekwentną realizację założeń taktycznych nawet w trudnych momentach meczu.
Szczególne podziękowania dla Martyny Bielesz – zawodniczki z pola, która pod nieobecność naszej etatowej bramkarki, podjęła się tej trudnej roli i spisała się bardzo dobrze.

Brawa dla wszystkich dziewcząt za mecz i wywalczony punkt z wymagającym przeciwnikiem, za pokazane umiejętności, które są coraz większe, za ambicje i wolę walki od początku do końca !!!” – wspomina trener, Zbigniew Witkowski.

gole: Daniluk – 2, Rybarska – 1

Rekord: Bielesz – Krzak, Kamenchuk, Sopicka, Loranc, Woźniak, Blaut, Rybarska, Gallino oraz Sosin, Byrska, Daniluk