Brzegi Jeziora Żywieckiego sprzątali także uczniowie Kopernika.

foto: Strefa Kopernika

W piątek, 7 czerwca, uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali kolejną akcję Sprzątania Świata, mającą na celu propagowanie aktywnej edukacji ekologicznej. Współpracując z Wodami Polskimi oraz Wodnym Pogotowiem Ratunkowym, uczniowie wyruszyli, aby oczyścić brzegi Jeziora Żywieckiego. Wydarzenie to miało na celu nie tylko porządkowanie terenu, ale także kształtowanie postaw ekologicznych wśród młodzieży.

Uczniowie "Kopernika" sprzątali brzegi Jeziora Żywieckiego

Podczas piątkowej akcji, uczniowie wspólnie z ratownikami Wodnego Pogotowia Ratunkowego, przeszukali okoliczne szuwary i posprzątali brzegi Jeziora Żywieckiego. Dzięki sprzyjającej pogodzie, działania przebiegły sprawnie i z dużym zaangażowaniem uczestników. Akcja miała na celu nie tylko sprzątanie, ale przede wszystkim edukowanie młodzieży w zakresie ekologii i odpowiedzialności za środowisko naturalne.

W trakcie sprzątania wykorzystano quady z przyczepą, które znacząco ułatwiły transport zebranych odpadów. Specjalne podziękowania należą się Panu Maciejowi Potasiakowi i Oliwierowi Golasikowi z Wodnego Pogotowia Ratunkowego za pomoc w zbieraniu worków ze śmieciami. Worki z odpadami zostały odebrane przez firmę Beskid Żywiec Sp. z o.o., za co również wyrażono ogromną wdzięczność.

Głównym celem akcji Sprzątania Świata jest edukacja młodzieży oraz inicjowanie działań, które przyczynią się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne. W ten sposób uczniowie uczą się, jak ważne jest dbanie o nasze otoczenie i przenoszenie tych postaw na co dzień.

Serdeczne podziękowania zostały złożone Pani Profesor Beacie Fałdrowicz, która pełniła opiekę nad wolontariuszami podczas całej akcji. Dodatkowo, opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu, Agnieszka Fluder i Renata Sowa, również odegrały kluczową rolę w organizacji i przeprowadzeniu tego przedsięwzięcia.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Jarmark Św. Wita 2024 w Żywcu

Jarmark Świętego Wita, będący Ogólnopolskim Festiwalem Smaków, to coroczna impreza, która przyciąga miłośników tradycyjnych polskich produktów i rękodzieła z całego

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt