Brutalny atak na ratowników medycznych z Bielska-Białej. Agresor skazany

foto: FB Bielskie Pogotowie Ratunkowe

Kilka miesięcy temu doszło do dramatycznego zdarzenia, które miało miejsce w Bielsku-Białej. Dwóch ratowników medycznych z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego padło ofiarą brutalnego ataku podczas interwencji na terenie miasta.

Atak na Ratowników: Szokujący Incydent

Do zdarzenia doszło kilka miesięcy temu na terenie Bielska-Białęj. Po zaistniałym zdarzeniu dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego, Wojciech Waligóra, podjął kroki mające na celu wsparcie pokrzywdzonych ratowników. Zdecydował, że konieczne jest zapewnienie im profesjonalnej pomocy prawnej. W tym celu wynajął doświadczonego adwokata Damiana Piętkę, który z pełnym zaangażowaniem stanął po stronie ratowników, reprezentując ich przed sądem.

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej działał szybko i sprawnie. Po gruntownym rozpatrzeniu sprawy wydał wyrok. Sprawca ataku został skazany na karę jednego roku bezwzględnego pozbawienia wolności, a także zobowiązany do zapłacenia nawiązki na rzecz pokrzywdzonych. To wyrok, który pokazuje, że przemoc wobec służb medycznych nie zostanie tolerowana.

Niestety, to nie był jedyny incydent agresji wobec służb medycznych. W całej Polsce i na świecie zdarzają się podobne ataki, co stawia pod znakiem zapytania bezpieczeństwo ratowników medycznych. Dlatego ważne jest, aby podjąć kroki w celu poprawy ich bezpieczeństwa i zapewnienia im odpowiedniego wsparcia.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt