Brutalne pobicie ochroniarza z Galerii Sfera ma swój finał. Nastolatkowie usłyszeli wyrok.

pobicie ochroniarza galerii sfera

Rok temu we wrześniu miało miejsce dramatyczne wydarzenie. Małoletni mieszkańcy powiatu oświęcimskiego pobili ochroniarza Galerii Sfera, a Sąd Rejonowy w Oświęcimiu wydał ostateczny wyrok w tej sprawie.

Pobicie ochroniarza Galerii Sfera

Pobicie miało miejsce 1 września 2022 roku obok Galerii Sfera, która znajduje się przy ul. Mostowej w Bielsku-Białej. W tamten dzień grupa kilkudziesięciu osób przesiadywała na mostku, który łączy wejście do centrum handlowego z terenem w pobliżu DH Klimczok. Sytuacja zaczęła się pogarszać, gdy ochroniarz postanowił interweniować.

Ochroniarz, dbając o porządek i spokój w miejscu publicznym, postanowił skierować grupę młodzieży do rozproszenia. To właśnie wtedy nieletni sprawcy pobicia uderzyli kilkukrotnie ochroniarza, co spowodowało poważne obrażenia. Najbardziej brutalne sceny miały miejsce w pobliżu wejścia do budynku, gdzie ochroniarz był bity przez krewkich nastolatków.

Po incydencie, działania policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej doprowadziły do ustalenia sprawców pobicia. Napastnicy zostali zidentyfikowani i stanęli przed obliczem Sądu Rejonowego w Oświęcimiu. Jednakże, ze względu na fakt, że nie ukończyli jeszcze 17. roku życia, nie odpowiadali w oparciu o kodeks karny.

Wyrok Sądy Rejonowego w Oświęcimiu

Sąd Rejonowy w Oświęcimiu musiał podjąć decyzję dotyczącą odpowiedzialności nieletnich sprawców. W tym przypadku zastosowano odpowiedzialność dedykowaną specjalnie dla osób nieletnich, zgodnie z ustawą o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Ostatecznie, sprawcy nie zostali postawieni przed sądem na zasadach kodeksu karnego, co miało miejsce tylko w przypadku przestępstw popełnionych po ukończeniu 17. roku życia.

Zamiast tego, Sąd zdecydował się na środek wychowawczy w postaci zobowiązania do wykonania prac społecznych. Wymiar tych prac został określony przez sąd i miał na celu resocjalizację nieletnich sprawców oraz zadośćuczynienie pokrzywdzonemu ochroniarzowi.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt