Bolek i Lolek wraca po kilku latach w nowej odsłonie!

,,Rosnę z Bolkiem i Lolkiem” to nowa seria książek dla dzieci, którymi bohaterami są Bolek i Lolek. Pełnoprawną bohaterką ich przygód stała się dziewczynka Tosia, niegdyś Tola. 

Bolek i Lolek, jeden z najpopularniejszych polskich seriali animowanych dla dzieci, który powstał w Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Twórcą utworu był Władysław Nehrebecki. Inspiracją dla stworzenia bajkowych bohaterów byli jego synowie – Jan i Roman. Wiele ich zabaw zostało przeniesionych na ekran.

Pierwszy odcinek pt. ,,Kusza” ukazał się w roku 1963. Najobszerniejsza seria to Przygody Bolka i Lolka, która zawiera 63 odcinki. Przez 23 lata nakręcono 150 odcinków w 10 seriach oraz dwa filmy pełnometrażowe. Filmy odniosły wielki sukces nie tylko w kraju ale również za granicą – sprzedano je do 80 krajów.

Bolek i Lolek w nowej odsłonie

Obecnie Bolek i Lolek pojawiają się często w kolorowankach, grach i programach komputerowych. Ostatnio zrobiło się głośno na temat nowej serii książek dla dzieci ,,Rosnę z Bolkiem i Lolkiem”. Składa się ona z trzech książeczek: „Bolek i Lolek i piracka przygoda. Bajka o odwadze” Justyny Bednarek, „Bolek i Lolek i zaczarowana lokomotywa. Bajka o kreatywności” Liliany Fabisińskiej oraz „Bolek i Lolek szukają skarbu. Bajka o wychodzeniu z tarapatów” Joanny Olech. Z kolei Zofia Brzeska wiernie odtworzyła na papierze klasyczne postacie.

Książki z serii „Rosnę z Bolkiem i Lolkiem” to krótkie, przystępne opowiadania, które krążą wokół tematu podstawowych potrzeb rozwojowych dzieci. Na pierwszy rzut oka wypełniają je po brzegi zmyślne zabawy Bolka, Lolka i Tosi, ale właściwi bohaterowie tych historii skrywają się pomiędzy literami i ilustracjami. To odwaga, współpraca, samodzielność, kreatywność i asertywność. 

Czasami w radzeniu sobie chodzi bowiem o znalezienie skarbu ukrytego w kretowisku, ale częściej – o samodzielne jedzenie sztućcami czy zawiązanie butów. Czasami odwaga polega na schwytaniu pirata, który narobił bałagan w domku na drzewie, ale o wiele częściej – na pójściu po raz pierwszy do przedszkola. Bywa, że kreatywność polega na zrobieniu jeziora z przypadkowo rozlanej na podłodze farbki, ale jeszcze częściej – na śmiałym podążaniu za własnymi skojarzeniami i dzieleniu się nimi w szkolnej klasie!

„Rosnę z Bolkiem i Lolkiem” przeżyjecie jeszcze więcej przygód w towarzystwie bohaterów najpopularniejszej polskiej kreskówki wszech czasów.

Źródło/foto: znak emotikon

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt