Biskup Pindel zeznawał dziś przed sądem – odszkodowane dla ofiary księdza pedofila

biskup Pindel w sądzie

Dzisiaj przed Sądem Okręgowym w Bielsku-Białej odbyła się kolejna rozprawa z powództwa cywilnego. Chodzi o wypłatę odszkodowania w wysokości 3 mln zł na rzecz ofiary księdza pedofila z Międzybrodzia Bialskiego. Sąd wysłuchał zeznań ofiary i Biskupa Pindla.

Sprawa sądowa z powództwa ofiary księdza pedofila przeciwko kurii

Od lutego 2022 roku trwa proces w sprawie Janusza Szymika – ofiary księdza pedofila Jana W. Pokrzywdzony w dzieciństwie był molestowany, a nawet gwałcony przez proboszcza z Międzybrodzia Bialskiego. Dlatego pozwał diecezję bielsko-żywiecką do sądu cywilnego i domaga się zadośćuczynienia na kwotę trzech milionów złotych. 

Oskarżony ks. Jan W przyznał się  do kilku kontaktów współżycia z nieletnim ministrantem. W 2017 r. został skazany na karę 5-letniego zakazu publicznego wypełniania posługi kapłańskiej, zakazu spowiadania i ze względu na pokutny charakter kary – nakazu przebywania w odosobnionym miejscu.

Na ten moment kuria domaga się “dowodu z opinii biegłego seksuologa na okoliczność ustalenia preferencji seksualnych powoda, w tym w szczególności ustalenia orientacji seksualnej powoda”.  W pozwie piszą o rzekomym zadowoleniu nastolatka “z utrzymywania relacji intymnej z księdzem”. Kuria uważa też, że należy przesłuchać ofiarę “na fakty związane z relacją powoda z księdzem, charakteru tej relacji, okazywania przez powoda zadowolenia z utrzymywania relacji intymnej z k. Janem W. […] czerpania przez powoda korzyści, w tym materialnych, z utrzymywania relacji z ks. W.”, a nawet “braku stosowania przez ks. W. względem powoda przemocy, groźby czy podstępu”

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt