BIG JUMP w Bielsku-Białej 2023 – wejdą do wody z ważnym przesłaniem.

W całej Europie, chętne osoby wejdą do rzek, strumyków, jezior i mórz, aby zamanifestować swoje zaangażowanie w ich ochronę. W tym roku Klub Gaja organizuje BIG JUMP i wejście do rzeki Białej również w Bielsku-Białej, chcąc wesprzeć starania miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

BIG JUMP 2023 w Bielsku-Białej

BIG JUMP to europejska inicjatywa dla rzek, która co roku odbywa się tego samego dnia, o tej samej godzinie. W tym samym czasie, Europejczycy manifestują swoje poparcie dla czystych i żyjących rzek, potrzebnych ludziom i przyrodzie. To gest, który wykonany jednocześnie przez wielu ludzi zwraca uwagę na problemy i zagrożenia dla rzek.

„Rzeki są naszym dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym. Bardzo się cieszę, że w 2023 roku Klub Gaja wraz z przyjaciółmi i sympatykami czystych i dostępnych rzek organizuje BIG JUMP w Bielsku-Białej nad rzeką Białą. Będziemy wchodzić do wody przypominając o znaczeniu rzek dla człowieka i przyrody ale także w intencji otrzymania przez nasze miasto tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Zapraszam do wspólnej zabawy”. – mówi Jacek Bożek z Klubu Gaja, który koordynuje BIG JUMP w Polsce

Kto może wziąść udział w BIG JUMP?

Symboliczne wejście do wody w intencji ochrony polskich rzek, które zagrożone są suszą, regulacjami i betonowaniem, może wykonać każda osoba, niezależnie gdzie się znajduje, nad rzeką, jeziorem czy Bałtykiem, a nawet w domu z miską wody. Zapraszamy do wejścia do wody rodziny, grupy przyjaciół, miłośników rzek, kajakarzy, wędkarzy, artystów, działaczy społecznych, samorządowców, wszystkich, dla których rzeki są ważne!

Zorganizuj swój własny BIG JUMP!

• Dołącz do wydarzenia BIG JUMP na FACEBOOKU Klubu Gaja.
• Zaproś na wydarzenie rodzinę, przyjaciół, współpracowników, sąsiadów.
• 9 lipca 2023 (niedziela), o godz. 15.00 wejdź do wody sam/sama lub ze znajomymi (wystarczy zanurzyć stopy lub dłonie). BIG JUMP można zorganizować wszędzie nawet nad basenikiem w ogrodzie czy na balkonie.
• Zrób zdjęcie, nagraj film i umieść w swoich kanałach social media z #ratujmyrzeki #bigjump. Wyślij informacje (miejscowość, nazwa akwenu, ilości osób, zdjęcie, film) na adres klubgaja@klubgaja.pl.
• Pamiętaj – bądź ostrożny nad wodą! Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

BIG JUMP w Bielsku-Białej - kiedy i gdzie?

Wydarzenie BIG JUMP 2029 w Bielsku-Białej jest nie tylko atrakcyjną okazją do spędzenia czasu nad rzeką Białą, ale również ważnym wydarzeniem o znaczeniu kulturowym i ekologicznym. Poprzez udział w tym wyjątkowym skoku do wody, możemy wspierać starania miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029 i przyczynić się do ochrony rzek.

Przyjdź na zieloną plażę koło Gemini Parku 9 lipca o godzinie 15 i dołącz do setek entuzjastów, którzy zanurzą się w wodach rzeki Białej. To nie tylko niezapomniane przeżycie, ale także okazja do manifestowania naszej miłości i troski o przyrodę. Wspólnie możemy pokazać, że rzeka Biała ma ogromne znaczenie zarówno dla przyrody, jak i dla naszej kultury.

Klub Gaja od 2005 roku organizuje i koordynuje BIG JUMP w Polsce  przy współpracy z pomysłodawcą akcji European Rivers Network. W tym roku partnerami akcji są Koalicja Ratujmy Rzeki i Koalicja Czas na Odrę.

foto/źródło: Klub Gaja

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt